Asmenybės laikysena ribinėse situacijose (2)


„ Asmenybės laikysena ribinėse situacijose “ (. Grinkevičiūtė Planas Įžanga. Dėstymas Tikrosios asmenybės siekis išlikti garbingam bet kokia kaina.


Su sunkumais ir ribinėmis situacijomis tenka susidurti kiekvienam žmogui, tik tos situacijos skirtingos savo pobūdžiu, sudėtingumu, aplinkybėmis, galimais sprendimo būdais. Egzistuoja du požiūriai: vienas, teigiantis, kad sunkumai žmogų žlugdo, o kitas – esą, nėra to, ko nebūtų įmanoma pakelti ir „kiekvienas turi nešti savo kryžių“, kad sunkumai galiausiai sustiprina žmogų. Žinoma, abiejose pusėse yra tiesos. Vis dėlto šiandien nekalbėsiu apie kasdienes sudėtingas situacijas, asmenines traumas ir netektis. Pasaulio raidoje ribinėmis situacijomis laikomos tos, kurioms esant, t. y. dėl didžiųjų istorinių įvykių –karų, okupacijų, genocido- žmonės atsiduria išties katastrofiškoje padėtyje, kai žmogui iškyla pavojus tiesiog nužmogėti, tapti niekšu. Vis dėlto tikrosios asmenybės ir tuomet suranda būdų, kaip išlikti oriems ir dar gebėti padėti kitiems. Aptardama šią temą remsiuosi XX-ojo amžiaus kontekstu (amžiaus, kuriame pasaulis išgyveno du karus ir kraštutinių situacijų žmonių gyvenime išties nestigo). Šį amžių literatūrologas dr. Mindaugas Kvietkauskas pavadino katastrofų laikotarpiu.

Paskutinioji ribinė situacija, kuri mano nuomone palietė kiekvieną lietuvį – masiniai trėmimai į Sibirą. Tai situacija kai tu miegi savo lovoje kartu su savo šeima ir staiga išgirsti kad beldžiasi į duris, net nespėjęs atidaryti durų jas iškarto išlaužia, nepažystamas vyras liepia susikrauti būtiniausius daiktus ir išsiunčia į nežinia.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1042 žodžiai)
  • Mokykla
  • Roberta
  • Asmenybės laikysena ribinėse situacijose (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmenybės laikysena ribinėse situacijose (2). (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-laikysena-ribinese-situacijose-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 18:57
×