Asmenybės laikysena ribinėse situacijose + planas


Asmenybės laikysena ribinėse situacijose + planas.


Pasak amerikiečių filosofo Emersono, kiekvienas žmogus būtų menininkas, jei galėtų pasidalyti tuo, ką yra patyręs. Vadinasi, menas išplaukia ne tik iš mūsų vaizduotės, jausmų, bet taip pat ir išgyvenimų bei sunkumų. Su sunkumais gyvenime tenka susidurti kiekvienam žmogui, juos vienaip ar kitaip išgyventi ir įveikti. Sunkumai – tai tiek kasdieniai nesusipratimai, tiek vidinė asmenybės kova, tiek tragiški likimo posūkiai, kaip pavyzdžiui, ligos, netektys, patirti neigiami įspūdžiai karo, okupacijos akivaizdoje ar netgi patekimas į koncentracijos stovyklą. Susidurdamas su pastaraisiais, tai yra tragiškaisiais gyvenimo momentais, žmogus tarsi nejučiomis atsiranda ant ribos, tiksliau – yra priverstas būti ribinės situacijos akivaizdoje ir dėti didžiules pastangas tam, kad iš tos situacijos išsikapstyti. Mano nuomone, tokiais gyvenimo momentais, yra itin svarbu ne tik mąstyti logiškai, bet ir išlaikyti savo identitetą bei laikyseną. Taigi, šiandien savo kalboje aptarsiu kelis žymius lietuvių literatūros atstovus, kurie savo kūryboje vaizdavo herojų, esantį ribinėje situacijose arba patys yra tai patyrę.

Visų pirma, pritardamas literatūrologės Viktorijos Daujotytės minčiai, jog dideliam menininkui reikia didelių įtampų ir grėsmių, išskirčiau jauniausią literatūros klasiką, naujosios lietuvių poezijos pradininką – Vytautą Mačernį, gimusį 1921 metais, Šarnelės kaime, kuriame jis sukūrė daugumą savo eilėraščių. Nuo pat jaunystės Mačernį kankino abejonės ir nerimas, o vėliau pradėjo persekioti ir karo pavojai, kurie tapo pagrindiniu įvykiu atvedusiu poetą ant ribinės situacijos slenksčio.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1226 žodžiai)
  • Mokykla
  • Edvinas
  • Asmenybės laikysena ribinėse situacijose + planas
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmenybės laikysena ribinėse situacijose + planas. (2016 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-laikysena-ribinese-situacijose-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:10
×