Asmenybės laikysena ribinėse situacijose potemė


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Grinkevičiūtė Planas Įžanga. Dėstymas Tikrosios asmenybės siekis išlikti garbingam bet kokia kaina. Naudota literatūra. Kanišauskaitė Literatūros vadovėlis 12kl I. – Baltos lankos. Info Asmenybės laikysena ribinėse situacijose.


Įžanga: sunkumai-ribinės situacijos būna įvairios. Tai gali būti sunkūs išgyvenimai absurdiškame laike - karas, genocidas, trėmimai ir t.t. Vieni sako, kad sunkumai-ribinės situacijos žmogų žlugdo, kiti teigia kad sustiprina žmogų. Ko gero, ir vieni, ir kiti yra teisūs. Savo kalboje norėčiau papasakoti apie XX a. žmones, kurie nepalūžo būdami ribinėje situacijoje.

Herojiška laikysena, dvasinė bendrystė su okupuota tauta, pastangos ir noras pasipriešinti ugdė žmonių moralines normas ir padėjo nepalūžti patekus į ribines situacijas:

Dalia Grinkevičiūtė – tvirta asmenybė, sovietų sistemai nepasidavusi , atvirai ją kaltinusi asmenybė.

Pabaiga: ribinėse situacijose žmogui labai sudėtinga išlikti asmenybe, tad daugelis palūžta, o išlieka tik patys stipriausi.

Daugelis mūsų krašto žmonių atsidūrė ribinėje situacijoje pasibaigus II pasauliniam karui. Visą pokarį Lietuva gyveno įtemptai. Stalinui ir Hitleriui  pasidalinus Europą, atsidūrėme sovietų sąjungos įtakoje. Kartu laisvę prarado ir Bažnyčios bendruomenė Lietuvoje. Geriausi Lietuvos sūnūs ir dukros vien dėl to, kad mylėjo Tėvynę ir Dievą, buvo įkalinami ir tremiami į Sibirą.  Pirmasis lietuvių atsakymas į Stalino tironiją buvo ginkluotas partizanų pasipriešinimas.

Asmenybės laikysena ribinėse situacijose potemė. (2016 m. Balandžio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/asmenybes-laikysena-ribinese-situacijose-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 00:01