Asmenybės laikysena ribinėse situacijose


Žmogaus laikysena ribinėse situacijose. Asmenybe ribineje situacijoje. Asmenybes laikysena ribinese situacija. Laikysena ribineje situacijoje. Asmenybe ribinese situacijose. Literatūra – tragiskos patirties liudijimas. Žmogaus laikysena ribinėse situacijose probleminiai klausimai. Asmenybes busena ribinese situacijose. Asmenybed busena ribinese situacijose. Žnogaus laikysena ribinėse situacijose.

Tema: 8. Asmenybės laikysena ribinėse situacijose.

Sunkumuose visada slypi galimybės. Kalbėjimo potemė 12 klasei. Kalbėjimo pavyzdys. Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Šioje temoje aptariama asmens laikysena ribinėms situacijoms. Pavyzdys rašantiems kalbėjimą šia tema.


Su sunkumais ir ribinėmis situacijomis tenka susidurti kiekvienam žmogui: jie skiriasi tik savo pobūdžiu, sudėtingumu, aplinkybėmis, galimais sprendimo būdais. Sunkumai – tai ir kasdieniai nesusipratimai, kai pavėluojame į troleibusą ar nikstelime koją kur nors beskubėdami, bet taip pat ir tragiški likimo posūkiai, kaip pavyzdžiui, ligos, netektys. Sunkumai – ir dar platesnė sąvoka, kai kalbame apie absoliučiai ribines situacijas, su kuriomis yra tekę susidurti retam, kaip pavyzdžiui, išgyvenimas koncentracijos stovykloje arba patirti neigiami įspūdžiai karo, okupacijos akivaizdoje. Taigi sunkumų - ribinių situacijų būna įvairių. Egzistuoja dvi pasaulėžiūros: viena, teigianti, kad sunkumai žmogų žlugdo, kita – esą, nėra to, ko nebūtų įmanoma pakelti ir „kiekvienas turi nešti savo kryžių“, taip pat toks požiūris teigia ir tai, kad sunkumai galiausiai sustiprina žmogų. „Tai, kas tavęs nenužudo, padaro tave stipresnį“, – teigiama viename populiariame posakyje. Mano kalbos tikslas aptarti asmenybės laikyseną ribinėse situacijose ir pristatyti šią ir įžangoje išsakytą mintį, esą „Sunkumuose visada slypi galimybės“, ribinių situacijų kontekste. Remsiuosi XX-ojo amžiaus kontekstu (amžiaus, kuriame pasaulis išgyveno du karus ir kraštutinių situacijų žmonių gyvenime išties nestigo): literatūros kūriniais, kultūros pavyzdžiais, istorinėmis sąsajomis.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1118 žodžiai)
  • Mokykla
  • Asmenybės laikysena ribinėse situacijose
    9.3 - 3 balsai (-ų)
Asmenybės laikysena ribinėse situacijose. (2017 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-laikysena-ribinese-situacijose.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 21:15
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo