Asmenybės laisvės tema lietuvių literatūroje (B.Sruoga; A.Škėma)


Laisve literaturije. Laisves atemimas dievu miskas. Laisves suvarzymo tema lietuviu literaturoje. Laisves praradimas lietuviu literaturoje. Kaip suprantate laisve pastraipa b sruoga. Asmenybes laisves tema balys sruoga. A škėma laisvė. Rasinys laisves tema. Kaip pasireiškia asmenybės laisvės. Lietuviu kalbėjimo tema b.sruoga.

Asmenybės laisvės tema lietuvių literatūroje (B. Sruoga A. Škėma.


Laisvė – kai nėra varžoma žmogaus fizinė laisvė ar laisvai gali drąsiai išsakyti ir ginti savo nuomonė. Tačiau kai laisvė yra atimama, pasikeičia žmogaus požiūrį ar poziciją vienu ar kitu atveju. Apie asmenybės laisvę rašė Balys Sruoga ir Antanas Škėma.

Fizinės laisvės atėmimas yra žmogaus uždarymas į atskirą visuomenės sistemą. Laisvės apribojimo įstaigose vyrauja kiti įstatymai, kita tvarka. Tačiau atsiranda žmonių kurie priešinasi šiais sistemai. Apie tai rašoma moderniosios poezijos ir poetinės dramos pradininko Balio Sruogos atsiminimų romane „Dievų miškas“. Kūrinys įvardijamas kaip atsiminimų romanas, dėl to, kad Balys Sruoga pats išėjo lagerio mokyklą. Romano pagrindinis veikėjas kartu su dar keliais inteligentais yra uždaromas į koncentracijos lagerį, kuriame bandoma visaip kaip palaužti žmogų tiek fiziškai, tiek dvasiškai.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (513 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dovydas
  • Asmenybės laisvės tema lietuvių literatūroje (B.Sruoga; A.Škėma)
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Asmenybės laisvės tema lietuvių literatūroje (B.Sruoga; A.Škėma). (2015 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-laisves-tema-lietuviu-literaturoje-bsruoga-askema.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 14:23
×
105 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo