Asmenybės laisvės tema XX a. rašinys


Asmenybės laisvės tema XX. lietuvių literatūros prozoje. Apibrėžiama sąvoka ]. Sukonkretinama tema , formuojamas požiūris į ją ]. Pristatomas autorius , susiejamas su tema ]. Išskiriami aspektai ]. Konteksto sąsaja su autoriumi. Sąsaja su kitu autoriumi ]. Teiginio komentaras ]. Istorinis kontekstas ]. Konteksto sąsaja su biografija ]. Kūrinys parašytas pirmuoju asmeniu , todėl skaitytojas nesunkiai supranta , kaip jaučiasi Antanas Garšva. Kūrinio analizė ]. Grįžtama prie išvados , įvardijami autoriai , apibendrinami aspektai ir įvardijama pagrindinė mintis.


Balys Sruoga romane „Dievų miškas“ parodo, kad net ir civilizuotame XX a. žmogus gali prarasti laisvę [orumą, žmogiškumą, moralinius principus ir pan. TEIGINYS]. Antrojo pasaulinio karo metais Lietuva buvo okupuota, o lietuviai neteko daugelio jiems priklausiusių laisvių [TEIGINIO KOMENTARAS]. Daugiausia prie to prisidėjo Sovietų Sąjungos komunistų partijos centro komiteto pirmininkas Jozefas Stalinas ir Vokietijos nacionalsocialistų partijos lyderis Adolfas Hitleris. Šie du diktatoriai aršiausi karo dalyviai, kurie žiauriai elgėsi su okupuotų šalių gyventojais: trėmė, įkalindavo koncentracijos stovyklose ir pažeidinėjo visas jų laisves [ISTORINIS KONTEKSTAS]. Šią skaudžią gyvenimo patirtį buvo priverstas išgyventi ir memuarinio romano „Dievų miškas” autorius Balys Sruoga. Rašytojas ne tik buvo įkalintas nacių koncentracijos lageryje, bet ir susidūrė su sovietine cenzūra, kuri nenorėjo, jog atsiminimų knyga, kritikuojanti totalitarinio režimo negeroves, išvystų dienos šviesą [KONTEKSTO SĄSAJA SU AUTORIUMI].

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (702 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Sandra
  • Asmenybės laisvės tema XX a. rašinys
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmenybės laisvės tema XX a. rašinys . (2017 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-laisves-tema-xx-a-rasinys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 20:39
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo