Asmenybės psichologija referatas


Asmenybės psichologijos namų darbas. I dalis. Asmenybės teorijų analizė. Įvadas.

Žmogaus elgesio motyvacinė jėga Freudo teorijoje: kiekvienas žmogaus poelgis yra įtakotas buvusių ir esamų psichikos reiškinių, gyvenimo įvykių, jų sąveikos. Žmogus užsiima veikla skatinamas instinktų : eros ( instinktai, būtini gyvybiniams poreikiams tenkinti ir giminės pratęsimui, ypatinga reikšmė skiriama seksualiniams instinktams, kurių energija pavadinta libido), tanatos ( mirties instinktas, vadinamas mortido). Elgesį lemia praeities įvykiai. Tai kas vyko anksčiau lemia tai kas vyksta dabar, o tai kartu nulemia ir ateities įvykius, elgesį. Elgesio tikslas mažinti įtampą, kuri susidarė dėl energijos susikaupimo. Energija gali būti iškrauta destruktyviai (kariaujant, ką nors padaryti bloga sau ir kitiems), konstruktyviai (efektyviai kuriant, tinkamai veikiant).

Asmenybės tapsime svarbiausia yra vaikystės patirtis, išgyvenimai. Tai ką patiriame vaikystėje turi reikšmės vėlesniam suaugusio žmogaus elgesiui. Freudas asmenybės vystymesi akcentavo per didelio rūpinimosi ir frustracijos reikšme. Taigi vaikystėje patirta frustracija ( psichoseksualiniai vaiko poreikiai nėra patenkinti) ar per didelė priklausomybė gali turėti reikšmės suaugusiam. Per daug rūpinantis vaiku, jis netenka dideles dalies galimybių pačiam valdyti savo vidines funkcijas ir tampa priklausomas nuo kitu.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 1863 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1057 žodžiai)
  • Justina
  • Asmenybės psichologija referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Asmenybės psichologija referatas. (2015 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-psichologija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:05
×