Asmenybės psichologija skaidrės


Asmenybės psichologija. Asmenybės struktūra. Motyvacija. Kaip psichologai apibūdina ir klasifikuoja asmenybes?. Temperamento pagrindų aiškinimai. Temperamentas. Melancholikas. Cholerikas. Sangvinikas. Flegmatikas. Charakteris. Charakteryje atsispindi.

Žmogaus elgesį valdo biologiniai poreikiai ir psichologiniai norai. Poreikis yra nepriteklius, kuris ir stumia mus tą poreikį patenkinti. Psichologinius norus įžiebia paskatos, kurios traukia ir vilioja mus. Poreikiai ir jų tenkinimas yra būtini, kad individas ir rūšis išliktų. Mes turime biologinių ir socialinių poreikių.

Senovės graikai - pagal dominuojantį kūno skystį: Melancholikai Sangvinikai Flegmatikai Melancholikai K.Jungas – pagal orientaciją į aplinką arba save. Introvertai (į savo asmenybės vidų krypstančios) Ekstravertai (į išorę krypstančios asmenybės) E.Krečmeris ir V.Šeldonas – pagal kūno struktūrą.

Temperamentas lemia: bendrąjį žmogaus aktyvumą motoriką emocionalumą. Įgimtu fiziologiniu temperamento pagrindu yra laikomas aukštosios nervinės veiklos tipas, kurį lemia 2 nervinių procesų (jaudinimo ir slopinimo) jėga, paslankumas ir pusiausvyra.

Silpnas Stiprus (Melancholikas) Be pusiausvyrosSu pusiausvyra(Cholerikas) Nepaslankus Paslankus (Flegmatikas) (Sangvinikas).

Slopinamas nervų sistemos tipas. tokį žmogų kiekvienas gyvenimo reiškinys veikia slopinamai. jis niekuo netiki, nieko nesitiki, iš visų laukia tik blogo. sugeba subtiliau suvokti tiek fizinius, tiek moralinius dirgiklius. yra linkęs į pastovias, ilgai trunkančias nuotaikas. jo jausmų išorinė išraiška neryški, judesiai lėti. šio tipo vaikas yra tylus, nedrąsus, kuklus, jautrus.

Būdinga jaudinimo persvara prieš slopinimą, greit kylantis pastovus emocinis jautrumas (labai greit susijaudina, labai lėtai nurimsta), ryškios išorinės reakcijos. šio tipo žmogus yra staigus, turi polinkį į grubumą, yra labai veiklus.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 184 KB
  • 2014 m.
  • 26 puslapiai (875 žodžiai)
  • Monika
  • Asmenybės psichologija skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmenybės psichologija skaidrės. (2014 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-psichologija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:43
×