Asmenybės raidos vystymasis ir psichologija


Asmenybes augimo raida. Asmenybės augimas. Asmenybės raida. Asmenybės raidos psichologija. Žmogaus asmenybes raida. Asmenybes raidos teorijos. Asmenybės vystymasis. Asmenybes raidos teorija. Zmogaus raidos psichologija. Asmenybes vystymosi teorijos.

Asmenybės raidos vystymasis ir psichologija. Biologinės raidos procesai. Aplinkos įtaka žmogaus raidai. Raidos proceso sąveika. Laiko faktorius. Mikrosistema. Mezosistema. Ekzosistema. Makrosistema. Istorinė, kultūrinė perspektyva. Žmogaus raidos tyrimai. Asmenybės raidos teorija. Išmokimo arba mokymosi teorija. Bioheviorizmas. Socialinio mokymosi teorija. Kognityvinė teorija. Psichoanalitinė teorija. ,,aš“ teorija (humanistinė). Prenitalinė raida.

Raida – tai pokyčiai, įvykstantys laikui bėgant, kūno sandaroje, psichikoje, žmogaus elgesyjedaugiausiai raidoje sąveikauja socialiniai ir biologiniai pradmenys kafizinė – jai priskiriami tokie pokyčiai, kaip augimas, kūno sandara, fizinių charakteristikų pokyčiai kaip organų pokyčiai, struktūros pokyčiai, sensorinių, motorinių gebėjimų pokyčiai.

Kognityvinė – ,,cognitio pažinimo raida. Apima visus protinius gebėjimus ir psichinius procesus net ir konkretų mąstymo organizavimą (suvokimai, apmąstymas, uždavinių sprendimas).

Augimas – kuris nurodo dydžių funkcinių galimybių ar organų sudėtingumą padidėjimą, iki tam tikro optimalaus brandos taško.

Senėjimas – biologiniai pokyčiai organizme vykstantys jau praėjus optimalų brandos tašką, organizmas senėja.

Aplinkos įtaka žmogaus raidai – vyksta visą laiką. Gali būti laikina (liga), ilgalaikė. Aplinkos įtaka žmogaus raidai vyksta per mokymasi ir socializacijos procesus. Sąlygojimas – vienas iš mokymosi pagrindinių procesų, tai ryšių nustatymas tarp skirtingų įvykių, vykstančių žmogų supanioje aplinkoje.

Socializacija – tai visiems bendras procesas, kurio dėka žmogus tampa socialinės grupės nariu (t. Bendruomenės, šeimos). Perima, supranta ko tikisi ta grupė iš jo. Vyksta visą gyvenimą. Socialr. Plomin ( 90) teigia, kad šioje sąveikoje individas gali būti linkęs į tam tikrą ligą, gali aplinkos veikiamas ir susikritinis periodas – tai laiko tarpas, kurio metu ir jo metu tam tikras aplinkos faktorius gali iššaukti efektą (pvz. ; raudoniukė gali padaryti embrionui daug žalos).

Pasiruošimas – toks raidos proceso momentas, kai žmogus pakankamai subrendo, kad išmoktų tam tikro elgesio. lygis – mezosistema – mezosistema susiformuoja sąveikaujant mikrosistemoms. Šeima irgi gali būti mikrosistema, kaimynai, sąveika vyksta visom kryptim. Keičiasi informacija susidaro formalūs ir neformalūs ryšiai.

3 lygis – ekzosistema – tais ocialinės aplinkos ar visuomenės struktūros lygiai, kurie netiesiogiai veikia individo patirtį, bet įtakoja jo gyvenimą , pvz. ; tai tėvų darbo vieta, vaiką tai netiesiogiai tai veikia. Priklausyti platesniai giminei, kai pataria kaip auklėti. Priklauso žiniasklaidai daro įtaką ir mokyklai, ir šeimai, ir kaimynams.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2948 žodžiai)
  • Asmenybės raidos vystymasis ir psichologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Asmenybės raidos vystymasis ir psichologija. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-raidos-vystymasis-ir-psichologija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 00:53
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo