Asmenybės samprata psichologijos skaidrės


Psichologijos skaidrės.

Asmenybės samprata. G. allportas, apibrėždamas asmenybę išskiria šiuos aspektus. Asmenybės aktyvumas reiškiasi. Asmenybės tyrimų kryptys. Svarbiausi požiūriai į asmenybę. Bruožų teorijos. H. aizenkas asmenybės tipas siejamas su “Superbruožais”. Penkių didžiųjų asmenybės. faktorių požiūris. Psichodinaminės krypties asmenybės teorijos. Z. freudo psichoanalizės teorija apie asmenybės struktūrą ir žmogaus raidą. Humanistinės krypties. asmenybės teorijos. Kognityvinės asmenybės teorijos. Asmenybės sutrikimai.


Asmenybė suvokiama ir apibrėžiama įvairiai, tai: kiekvienas žmogus, suvokiantis aplinką bei save ir kontroliuojantis savo veiksmus. sudėtinga psichinių savybių visuma. pastovios savybės, leidžiančios prognozuoti jos elgesį, mintis ir jausmus. Asmenybės esmė – tai kiekvienam būdinga savita mąstysena, jausena ir veiksena.

Asmenybė yra tam tikra organizacija. Asmenybė yra dinamiška; Asmenybė psichologinė sąvoka, tačiau neatsiejamai susijusi su fiziniu kūnu. Asmenybė pasireiškia daugiau ar mažiau pastoviomis tendencijomis – elgesyje, mąstyme, jausmuose.

O tai lemia: Interesai, idealai, vertybės, nuostatos Charakterio ir temperamento savybės Intelektas ir specialūs gebėjimai.

Siekia sukurti būdus, padedančius pažinti žmonių įvairovę. Skiriasi nuo kitų krypčių, jog siekia ne paaiškinti, o nusakyti asmenybės ypatumus. Asmenybių klasifikavimas .

Keturi Hipokrato išskirti tipai gali būti sukuriami jungiant dvi pagrindines dimensijas: - intraversijos – ekstraversijos; emocionalumo – stabilumo. Užpildžius specialų klausimyną, gaunami įverčiai H.Aizenko schemoje .

Z. K.G. Jungo analitinė asmenybės teorija. A. Adlerio individualioji asmenybės teorija. K. Horney socialinė kultūrinė asmenybės teorija. E. Berne transakcinės analizės teorija.

Didžioji psichinio gyvenimo dalis yra nesąmoninga.

 • Psichologija Skaidrės
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Domis
 • 14 puslapių (522 žodžiai)
 • Universitetas
 • Psichologijos skaidrės
 • MS PowerPoint 57 KB
 • Asmenybės samprata psichologijos skaidrės
  10 - 3 balsai (-ų)
Asmenybės samprata psichologijos skaidrės. (2016 m. Gruodžio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/asmenybes-samprata-psichologijos-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:25