Asmenybės savęs vertinimas


Asmenybes savęs vertinimas. Žinios apie save. 2savosios vertės jausmas. Aš vaizdo formos. Skiriami 3 savęs vertinimo formavimosi mechanizmai. Įsisąmoninti – neįsisąmoninti aspektai. Kognityvinis – afektyvus savęs vertinimas. Bendrasis – konkretus savęs vertinimas. Realusis – parodomasis savęs vertinimas. Vertinimas Adekvatus ir neadekvatus.


Asmenybe – tai žmogus pasiekęs pakankamai aukštą fizinio, psichologinį ir socialinio išsivystymo lygi, kuris leidžia jam elgtis neatsižvelgiant į tiesioginius poveikius ir situacijas , vadovaujantis esminiais gyvenimo principais ir įsitikinimais. Pasak Rogerso gerai funkcionuojanti asmenybe yra žmogus, kuris visiškai atviras savo vidiniam ir išoriniam patyrimui išgyvenantis savo buvimo šiame pasaulyje kasdieninę prasmę, sugebantis bendrauti su kitais žmonėmis. Savęs vertinimas bendrąja prasme – tai individo savęs paties, savo galimybių, savybių ir vietos tarp kitų žmonių vertinimas. Nuo jo priklauso santykiai su kitais žmonėmis, jo savikritiškumas, reiklumas sau, požiūris į savo laimėjimus, nesėkmes. Savęs vertinimas turi įtakos žmogaus veiklai ir jo aktyvumui. Yra glaudžiai susijęs su žmogaus tikslų, kuriuos jis sau kelia, sudėtingumu. Kai žmogaus pretenzijos neatitinka realių jo galimybių, jis ima vertinti save neteisingai, ir jo elgesys pasidaro neadekvatus. Vienoks ar kitoks savęs vertinimo lygis susidaro vertinant savo veiklos rezultatus ir suvokiant, kaip tave vertina kiti. Žmonių tarpusavio sąveikai didelį poveikį daro ne tik tai, kaip mes suprantame ir vertiname kitus, bet ir tai, kaip suprantame ir vertiname save.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1079 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Asmenybės savęs vertinimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Asmenybės savęs vertinimas. (2016 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-saves-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 21:32
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo