Asmenybės siekis išlaikyti savo identitetą


Asmenybės siekis išlaikyti savo identitetą labiausiai pasireiškia ribinėse situacijose. Pritarkite arba paneikite šiai nuomonei. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.


Identitetas, dar kitaip vadinamas asmens tapatumu, galėtų būti paaiškinamas kaip savęs, kaip individo, suvokimas. Ne vienas Lietuvos rašytojas, gyvenęs ir kūręs XX amžiuje, savo kūriniuose atskleidė, jog asmenybės siekis išlaikyti savo identitetą labiausiai pasireiškia ribinėse situacijose. Ribinės situacijos išbando žmogų ir jo gebėjimus priimti tam tikrus itin svarbius sprendimus, turinčius įtakos tolesniam individo gyvenimui. Remdamasis/-i Antano Škėmos psichologiniu romanu „Balta Drobulė“ bei Vinco Mykolaičio-Putino intelektualiniu romanu „Altorių šešėly“ įrodysiu, jog atsidūręs ribinėje situacijoje, žmogus neabejotinai stengiasi išlaikyti savo tikrąjį identitetą ir daro viską, kad tai padarytų.

Tai, jog atsidūręs ribinėje situacijoje žmogus stengiasi išlaikyti savo tikrąjį identitetą, yra atskleidžiama ne viename XX amžiuje parašytame kūrinyje. Pirmas kūrinys, kurį norėčiau detaliai aptarti, yra Antano Škėmos psichologinis romanas „Balta Drobulė“, kuris dar ir šių dienų skaitytojui palieka neišdildomą įspūdį. Pripažintas vakarų Europos literatų, šis romanas žavi savo neįprasta tematika bei problematika. Romane svarstomos egzistencinės bei filosfinės problemos, kurios kamuoja pagrindinį romano veikėją Antaną Garšvą. Emigravęs į Jungtines Amerikos Valstojas Antrojo Pasaulinio karo metais, Garšva išgyvena vertybių krizę, kurią sukėlė Antrasis Pasaulinis karas – žiauriausias XX amžiaus įvykis, su savim nusinešęs milijonus nekaltų gyvybių.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1132 žodžiai)
  • Mokykla
  • Agne
  • Asmenybės siekis išlaikyti savo identitetą
    10 - 6 balsai (-ų)
Asmenybės siekis išlaikyti savo identitetą. (2016 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-siekis-islaikyti-savo-identiteta.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:07
×