Asmenybės suvaržymas lietuvių literatūroje


Asmenybės suvaržymas lietuvių literatūroje. (Vincas Mykolaitis - Putinas, Antanas Škėma, Balys Sruoga).


Savo kalboje noriu pristatyti asmenybės suvaržymo temą lietuvių literatūroje. Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį, jog laisvė yra pati didžiausia žmogaus vertybė. Laisvė dažniausiai suvokiama kaip subjekto galimybė elgtis bei veikti nevaržomai. Apie asmens laisvę ir jos suvaržymą taip pat rašė žymiausi lietuvių literatūros autoriai V. Mykolaitis-Putinas, Antanas Škėma ir Balys Sruoga šie rašytojai yra XX a. katastrofų literatūros atstovai, kūriniuose vaizduoja aplinkybių nulemtą asmenybės suvaržymą.

Asmenybės suvaržymo tema labai dažna XX a. lietuvių kūryboje. Tai labai aiškiai atpindi ryškiausio lietuvių simbolisto Vinco Mykolaičio - Putino psichologiniame intelektualiniame romane „Altorių šešėly“. Romane pagrindinis veikejas Liudas Vasaris susiduria su vidiniais konfliktais. Liudas Vasaris bando pasirinkti, ar jam būti kunigu ar poetu. Seminarijoje jis stengiasi atlikti visus darbus kruopščiai ir tvarkingai, tačiau jam visa tai atsibosta. Po kiek laiko Vasaris imasi kunigo darbo, tačiau visus vidinius prieštaravimus išlieja eilėmis. Atsisakęs kunigystės, Liudas rašė eiles, tačiau jo maištavimai nesibaigė. Jis ir toliau kurdamas svarstė dėl savo pašaukimo, ginčijosi su savimi, tačiau tai leido jam dar labiau susitelkti į poeto darbą.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (782 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mindaugas
  • Asmenybės suvaržymas lietuvių literatūroje
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmenybės suvaržymas lietuvių literatūroje . (2017 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-suvarzymas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 23 d. 20:46
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema