Asmenybės teorijos 1


Koks elgesys kokios žmogaus savybės lemia asmenybės vertę baroko kūriniuose. Kokios zmogaus savybes lemia asmens verte. Asmenybės apibrėžimai. Asmenybės teorijos komponentai. Zmogaus apibrezimai. Asmenybes diagnostika. Asmenybes psichologijos teoriju komponentai. Olportas asmenybes bruozai. Asmenybes teoriju palyginimas. Zmogaus asmenybes verte lemia jos nuostatos.

Amenybės apibrėžimas. Išorinės regimybės apibrėžimai. Omnibuso arba sendaikčių pardavėjo maišo apibrėžimai. Integraciniai apibrėžimai. Adaptaciniai apibrėžimai. Apibrėžimai, akcentuojantys asmenybės unikalumą. Asmenybė – tai žmogaus esmė. Asmenybės apibrėžimų teorinės kryptys, esminiai principai. Substancijos asmenybės teorijos. Kaukės asmenybės teorijos. Esminiai principai. Asmenybės teorijos. Tradicijos (požiūriai) moksliniame asmenybės tyrinėjime galima išskirti tris tradicijas. Asmenybės teorijos komponentai. Asmenybės teorijų palyginimas, kriterijai, diagnostika. Asmenybės diagnostika.

Amenybės apibrėžimas – lotyniškas žodis persona reiškia kaukę. Jam galima parinkti tokius sinonimus kaip išvaizda ar įvaizdis. Šia prasme asmenybė reiškia visuomeninį aš, kuris gali atitikti ar neatitikti vidinio aš. Psichologijoje žodis asmenybė naudojamas, kai kalbama apie stabilius vidinius veiksnius, kuriais žmonės skiriasi vienas nuo kito. Yra daugybė asmenybės apibrėžimų. Olportas 1937 m. Atliko didžiulį darbą formuluodamas asmenybės apibrėžimą. Savo darbe asmenybė: psichologinė interpretacija olportas apžvelgė ir pateikė 49-is asmenybės apibrėžimus ir klasifikavo juos pagal etimologiją, išorines apraiškas ir reikšmes teologijoje, filosofijoje, teisėje, sociologijoje ir psichologijoje.

Išorinės regimybės apibrėžimai – asmenybė yra tai, ką mato žmoguje aplinkiniai, ką įmanoma stebėti, tai, ką mato žmoguje aplinkiniai, ką įmanoma stebėti, tai kas yra paviršiuje. Šie apibrėžimai labiausiai atitinka buitinį termino asmenybė vartojimą. Jie sutapatina asmenybę su individo, kaip socialinio stimulo, vertingumu . Pagal tokius apibrėžimus galima tiesiog sakyti, kad individas neturi jokios asmenybės, išskyrus tą, kuri egzistuoja aplinkinių reakcijose.

Omnibuso arba sendaikčių pardavėjo maišo apibrėžimai – asmenybė apibrėžiama išvardijant, autoriaus manymu, svarbiausias jos savybes. Tai individo įgimtų ir įgytų savybių visuma arba suma.

Integraciniai apibrėžimai – akcentuojama nedaloma visuma. Asmenybė – tai individo minčių, savybių. Specifinė visuma. Asmenybę sudaro kažkokios savybės, kurios yra tarpusavyje susietos ir nedalomos. Asmenybė kaip tik ir yra tai, kas tvarko visas savybes, jas sieja, yra lyg integratorius. Kai kurie autoriai bando išskirti asmenybės lygius, sukurti savybių hierarchinę sistemą. Apibrėžimai, akcentuojantys asmenybės unikalumą – asmenybė yra tos žmogaus psichikos savybės, kurios skiria jį nuo kitų žmonių.

Asmenybė – tai žmogaus esmė. Tai , kas žmogus yra savo esme. Tai ne tik jo unikalumas, bet ir tipiškiausios, giliausios vidinės žmogaus charakteristikos. Tokiuose apibrėžimuose asmenybė tapatinama su labiausiai reprezeolportas taip pat išskyrė dvi pagrindines asmenybės apibrėžimų teorines kryptis pagal tai, ar autoriai asmenybę lokalizuoja žmogaus viduje (substancijos – substance teorijos), ar jo išorėje (kaukės – mask teorijos).

Substancijos asmenybės teorijos talpina asmenybę žmogaus viduje, jos labiau akcentuoja vidinių būsenų ir procesų (minčių, nuostatų, motyvų, emocijų ir pan. ) savybes. Pvz.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (2373 žodžiai)
  • Eve
  • Asmenybės teorijos 1
    10 - 1 balsai (-ų)
Asmenybės teorijos 1. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-teorijos-1.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 10:35
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo