Asmenybės teorijos referatas


Asmenybės teorija teiginiai. Referatas asmenybes teorijos. Asmenybės teorija. Individualioji asmenybės teorija. S.freudas asmenybes teorija.

Įvadas. Psichoanalitinė asmenybės teorija. Bruožų teorija. Bihevioristinės asmenybės teorija. Humanistine asmenybės teorija. Individualioji asmenybės teorija. Socialinė kultūrinė asmenybės teorija. Kognityvinė asmenybė teorija. Motyvacijos teorija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Asmenybės psichologija domisi skirtumais: kodėl vienas žmogus skiriasi nuo kito, kas gali turėti įtakos tų skirtumų formavimuisi, kodėl vienoje šeimoje augę vaikai vėliau užauga visiškai skirtingi, gyveną skirtingą gyvenimą? Tyrinėjant asmenybę, tyrinėjami ir asmenybės komponentai: emocijos, motyvacija, mąstymas, suvokimas ir veikla, veiksmai.

Asmenybės teorijos mokslas remiasi ilgalaikių stebėjimų bei išsamių tyrimu rezultatais ir jais grindžia savo teiginius. Asmenybės teorijas tik su tam tikromis išlygomis galima suskirstyti į grupes, iš kurių kiekviena turi savo panašumų ir skirtumų, privalumų ir trūkumų. Todėl konkrečią asmenybės teoriją sunku priskirti kuriai nors vienai grupei. Dauguma jų dėl savo iškeltų problemų gali priklausyti kelioms grupėms psichoanalitinės teorijos kūrėjas sigmundas freudas savo teoriją, aiškinančią žmogaus asmenybę, sukūrė tyrinėdamas nervinius sutrikimus. Jis pastebėjo, kad kai kurie sutrikimai turi aiškias psichologines priežastis. Savo tyrimams s. Freudas naudojo hipnozės metodą.

Taip s. Freudas susidūrė su reiškiniais (prisiminimais, išgyvenimais), kurie pačiam žmogui yra neprieinami, nesuprantami, nežinomi. Psichikos dalis, kurioje slypi žmogui neprieinamas psichinis turinys buvo pavadintas pasąmone. Nagrinėdamas pacientų sutrikimus jis padarė išvadą, kad tos žmogui neprieinamos mintys, jausmai, troškimai gali būti sunkaus psichinio sutrikimo priežastis. Savo sukurtą asmenybės teoriją ir psichologinių sutrikimų gydymo būdą s. Freudas pavadino psichoanalize.

  • Microsoft Word 438 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (4867 žodžiai)
  • Egle
  • Asmenybės teorijos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Asmenybės teorijos referatas. (2011 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-teorijos-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 10:00
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo