Asmenybės tobulėjimo idėja XIX amziuje


Esė. Asmenybės tobulėjimo idėjos XIX a. Literatūros ir duomenų šaltiniai.

Žmogus – sudėtinga primatė būtybė, kuri vienintelė iš visos visuomeninių gyvūnų karalystės geba mąstyti, bendrauti, bendradarbiauti, jausti, tirti ir daug kitų dalykų. Ko gero visi esame pastebėję, jog nei vienas žmogus nėra vienodas. Kiekvieno žmogaus norai, svajonės, idėjos, planai, juolab išvaizda yra visiškai skirtinga. Kiekvienas asmuo yra sudarytas iš daugiau nei šešiasdešimties milijardų įvairių ląstelių, veikiamas įvairių savybių bei įtakų, o jo istorija yra individuali. Ko gero kyla klausimas, kodėl taip yra? Visi esame skirtingi todėl, nes esame skirtingos, unikalios asmenybės. Kas tai yra asmenybė, kokia jos samprata? Kada tampama asmenybe ir ar visi ja galime būti? Kas XIX amžiuje skatino asmenybes tobulėti ir kokiais būdais?

Žmogui tapti asmenybe – labai svarbus uždavinys. Ugdyti, formuoti ją galima kiekvieną dieną – tai nenutrūkstamas gyvenimo procesas. Tačiau pirmiausiai reikia, kad žmogus pats norėtų tapti asmenybe, siektų pažinti, atrasti, patirti tą jausmą, ką reiškia vadintis asmenybe ir kokia jos prasmė. Taigi kaip tapti asmenybe? Norint ja tapti pats žmogus turi norėti tobulėti, lavinti savo intelektą, mokytis, kurti kažką naujo, išreikšti save mene, literatūroje. Asmenybės sąvoka tarytum atskleidžia žmogaus kokybę: jo savimonę (savojo „aš“ suvokimas), savarankiškumą (pats gali priimti sprendimus), atsakomybę (atsakomybė už savo veiksmus). Žmogaus asmenybės formavimuisi didelę įtaką daro esanti aplinka, žmonės, paveldimumas, šeimos vertybės. Taip pat kokia bus žmogaus asmenybė priklauso nuo jo jausmų, poreikių, interesų, charakterio ir daug kitų dalykų.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (896 žodžiai)
  • Mokykla
  • Brigita
  • Asmenybės tobulėjimo idėja XIX amziuje
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Asmenybės tobulėjimo idėja XIX amziuje. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenybes-tobulejimo-ideja-xix-amziuje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:40
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo