Asmenybės tyrimas analizė


Psichologijos analizė. Įvadas. Apklausos eiga. Analizė. Išvados. Refleksija. Literatūros sąrašas. Apklausos transkribcija.


Kiekvienas žmogus apie save yra skirtingos ir individualios nuomonės bei atitinkamai save vertina priklausomai nuo savo amžiaus tarpsnio. Šios apklausos tikslas – išsiaiškinti, kaip tiriamsis save vertina, kaip asmenybę, kokį savęs „Aš vaizdas“ yra susidaręs, jo gyvenimo uždavinius, kaip jų siekiama, asmens poreikių patenkinimą bei kokius sunkumus tenka įveikti.

Apklausai buvo pasirinktas brandus žmogus – 41 metų vyras, vardu Tomas (dėl konfidencialumo tiriamojo vardas yra pakeistas). Tomas dirba visažistu „Douglas” įmonėje Vilniuje bei, laisvu nuo darbo metu, užsiima individualia visažisto veikla tiek įvairiuose renginiuose, tiek namuose. Tomas yra vedęs dviejų vaikų tėvas, linksmas ir draugiškas žmogus. Šiuo metu taip pat mokosi ištęstinėse studijose.

Visi tyrimai bei apklausos turi tam tikras sąlygas, ši – ne išimtis. Viso interviu įrašymas buvo bene labiausiai gąsdinanti sąlyga tiems, kurie buvo bandomi apklausti iki Tomo. Net ir paaiskinus, kad tiriamojo vardas bus pakeičiamas, pokalbio įrašas neviešinamas ir po pristatymo sunaikinamas, daugelis žiūrėjo abėjingai, kol galiausiai buvo sutiktas dalyvis Tomas.

Tomą sutikti ir apklausti teko visiškai netikėtai. Vieną dieną, man lankantis grožio prekių parduotuvėje „Douglas”, mane aptarnavo labai paslaugi ir maloni moteris, parduotuvės konsultantė. Mums smagiai pasišnekučiavus, mandagiai paprašiau jos būti šios apklausos dalyve. Dėja, vos tik man papasakojus apie interviu sąlygas, moteris pradėjo kalbėti abėjingai ir, norėdama „pabėgti” iš esamos padėties, kaip apklausos dalyvį pasiūlė pro šalį einantį parduotuvės darbuotoją – visažistą Tomą.

Man pradėjus pasakoti apie tyrimą Tomas atrodė susidomėjęs, noriai ir draugiškai nusiteikęs padėti. Apklausos sąlygos jo visiškai neišgąsdino, priešingai – nuteikė linksmai, jam tai pasirodė kažkas naujo, ko dar nebuvo patyręs. Pradėti interviu nedelsėme, sėdome į jo darbo vietai skirtą poilsio zoną, ir pradėjome kalbėtis. Iš pradžių buvo keista, ne tik Tomui, bet ir man, tačiau vos tik pakalbėjus kelias minutes apie jo dieną, net ir buvus nedidelė įtampa – dingo.

Interviu ėjo lengvai, Tomas išsamiai atsakinėjo į mano užduodamus klausimus, protarpiais juokaudavo. Viso pokalbio metu tiriamasis nevengė atsiskleisti, nebuvo susikaustęs, jautėsi laisvai ir buvo išties įdomus pašnekovas.

 • Psichologija Analizės
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Gabriele
 • 14 puslapių (2128 žodžiai)
 • Kolegija
 • Psichologijos analizės
 • Microsoft Word 70 KB
 • Asmenybės tyrimas analizė
  10 - 7 balsai (-ų)
Asmenybės tyrimas analizė. (2016 m. Sausio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/asmenybes-tyrimas-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:48