Asmenys draudžiami nedarbo socialiniu draudimu


Teisės referatas. Įvadas. Nedarbo socialinis draudimas. Nedarbo socialinio draudimo tikslas. Nedarbo socialinio draudimo išmokos dydis ir mokėjimo trukmė. Nedarbo socialinio draudimo mokėjimo problemos ir galimi sprendimai. Teisminės praktikos analizė. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas – išanalizuoti, kokie asmenys yra draudžiami nedarbo socialiniu draudimu, pateikti draudimo tikslą, išmokų dydį ir mokėjimo tvarką. Remiantis teismų praktika, išanalizuoti paskirtą bylą.

Nedarbo socialinį draudima reglamentuoja Nedarbo socialinio draudimo įstatymas. Jame yra pateiktos svarbiausios nedarbo socialinio draudimo sąvokos:

Norint įgyti teisę į nedarbo socialinį draudimą reikalaujama gana ilgo nedarbo socialinio draudimo stažo, o išmokos dydis yra neproporcingai mažas;

Norint gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką reikia atsisakyti kitų draudimų išmokų, bet kol kas nėra priimtas aiškus sprendimas dėl nedarbo draudimo išmokų tolimesnio likimo.

Nedarbo išmokas priskirti socialinės paramos sistemai. Tokiu atveju būtų atsisakoma nedarbo draudimo schemos, o parama nedarbo atveju turėtų būti organizuojama socialinės paramos formomis. Tokia sistema leistų užtikrinti minimalius poreikius, taip pat būtų galima tiksliau įvertinti piniginės paramos poreikį, atsižvelgiant į asmens šeimos narių skaičių, turtinę padėtį ir kitus kriterijus.

Neatsisakius nedarbo socialinio draudimo schemos, turėtų būti nustatytas teisingas ir proporcingas išmokų dydžio ir mokėtų įmokų santykis.

Šalys: Ieškovė R. Ž. Ir atsakovai Lietuvos valstybė, atstovaujama LR Vyriausybės, kurią atstovauja Nacionalinė teismų administracija ir Nacionalinė teismų administracija.

Atsakovai padavė apeliacinį skundą, kuriuo prašo panaikinti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą ir priimti naują bei atidėti teismo sprendimo vykdymą. Paaiškinama, kad teismas nepagrystai priteisė iš atsakovo pareiškėjos naudai 5690,56 lt teisėjų valstybinės pensijos skirtumą, nors ši priemoka susidarė ne dėl jų kaltės.

Teismas panaikino Nacionalinės teismų administracijos sprendimą ir įpareigojo ją perskaičiuoti atsakovei paskirtą teisėjų valstybinę pensiją pagal 9 metų teisėjos darbo stažą teisėjų valstybinei pensijai gauti ir jai paskirti 18 procentų, gauto paskutiniaisiais 5 metais prieš nustojant eiti teisėjos pareigas, dydžio pensiją. Pensija padidėjo dėl to, kad buvo priimtas LR teisėjams nesumokėtos darbo užmokescio dalies grąžinimo įstatymas, pagal kurį ieškovei padidėjo paskutinių 5 metų gauto darbo užmokesčio vidurkis.

 • Teisė Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Edikas
 • 12 puslapių (1802 žodžiai)
 • Kolegija
 • Teisės referatai
 • Microsoft Word 28 KB
 • Asmenys draudžiami nedarbo socialiniu draudimu
  10 - 6 balsai (-ų)
Asmenys draudžiami nedarbo socialiniu draudimu. (2015 m. Lapkričio 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/asmenys-draudziami-nedarbo-socialiniu-draudimu.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 11:47