Asmenys priklausomi nuo psichotropinių medžiagų


Įvadas. Narkomanija ir narkotikų vartojimas. Narkotikai ir jų rūšys. Narkotikų žala ir jų požymiai. Narkomanų gydymas. Alkoholizmas ir jo stadijos. Alkoholizmo atsiradimo priežastys ir požymiai. Alkoholio įtaka žmogaus organizmui ir alkoholizmo gydymas. Tabakas ir jo gaminiai. Rūkymo priežastys ir jo žala. Priklausomybės nuo tabako gydimo būdai. Statistika. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas- Tikriausiai viso pasaulio žmonėms yra aktuali asmenų, priklausomų nuo narkotinių medžiagų tema, nes šiais laikais, tai vis besivystanti problema, kurios plitimą sunku sukontroliuoti, o ypač kai tokia įvairovė narkotinių medžiagų. Bene labiausiai paplitęs narkotinių medžiagų vartojimas yra jaunimo tarpe, nes jie yra veržlūs, givibingi, traoškantys savo gyvenime patirti kuo daugiau potyrių, nepagalvodami apie pasekmes.

Problematika- Turbūt ne kiekvienas asmuo žino, kad net vieną kartą pabandžius pavartoti narkotinių medžiagų, jis jau gali tapti priklausomas nuo jų, nes dauguma žino, kad šios medžiagos suteikia palaimos, euforijos jausmą. Bet ar verta asmeniui bandyti narkotines medžiagas, jeigu jis taps nuo jų priklausomas? Šios medžiagos tarsi taps jo gyvenimo valdytoju, kurį bus sunku atsikratyti.

Darbo tikslas: išanalizuoti įvaires psihotropines medžiagas, jų poveiki bei žalą organizmui.

Darbo uždaviniai:

Išnagrinėti asmenų, priklausančių nuo narkotinių medžiagų savijautą, narkotikų žalą organizmui bei kaip juos atpažinti visuomenėje.

Įvertinti asmens vartojančio alkoholį nesaikingai stadiją, nustatyti vartojimo priežastį, įtaką, bei kaip galima tokį asmenį išgydyti.

Nustatyti žmogaus turinčio priklausomybę nuo tabako vartojimo priežastys, jo žalą bei gydimo būdus.

Darbo metodai: Pirmiausia įvado kiekvieną temą mes pradedame analizuoti nuo jos sąvokos ir gaminių. Stengemės pateikti priežastis, kodėl asmuo pradeda vartoti šias medžiagas bei siekiame parodyti jų žalą. Taip pat pateikiame gydymo būdus, kurie galėtų padėti asmenims, priklausomiems nuo psichotropinių medžiagų.

Šie požymiai parodo asmens pripratimą prie narkotikų:

Sunku valdyti elgesį (vartojimo pradžią, pabaigą arba intensyvumą).

Svarbu paminėti, jog tipiško vartotojo portreto nėra. Kartais narkotines medžiagas vartoja ir gerai besimokantys, atsakingai dirbantys asmenys. Šie požymiai gali būti susiję ne tik su narkotikų ar alkoholio vartojimu, tačiau taip pat gali byloti apie psichologines problemas, kurios žmogų gali pastūmėti nusikalsti, kelti depresiją, mintis apie savižudybę. Jeigu pasiekiamas pagrindinis tikslas – išsiaiškinama, ar asmuo vartoja ar nevartoja, išsiaiškinę suaugusieji, kad jaunas žmogus nevartoja, nudžiunga ir palieka jį vieną su savo problemomis, kurios gali būti dar didesnės nei narkotikų vartojimas. Dėl šios priežasties reikėtų išsiaiškinti, kas sukėlė nuotaikos ir elgesio pasikeitimus.

Žema savigarba, bloga nuomonė apie save.

ALKOHOLIO ĮTAKA ŽMOGAUS ORGANIZMUI IR ALKOHOLIZMO GYDYMAS

Direktyvoje yra nustatomos tam tikros taisyklės:

Nustatomos maksimalios dervų, nikotino ir anglies monoksido kiekio cigaretėse ribos;

Reikalaujama, kad tabako pramonės įmonės praneštų valstybėms narėms apie sudedamąsias savo produktų dalis;

Reikalaujama, kad ant tabako gaminių pakuočių būtų pateikiami įspėjimai apie sveikatai gresiantį pavojų. Kartu su įspėjimais valstybės narės gali pateikti nuotraukas iš nuotraukų galerijos, kuria naudojasi vis daugiau ES šalių;

1)Jutimo organai – nusilpsta gebėjimas matyti tamsoje, skonio ir uoslės jutimas.

3)Širdis ir kraujagyslės – susiaurėja kraujagyslės, dažniau plaka širdis, pakyla kraujospūdis.

4)Skrandis – atbunka alkio jausmas, greičiau atsiranda skrandžio opa.

Šiomis dienomis alkoholizmas yra ypač plačiai paplitusi liga, yda, betkurio amžiaus asmenims. Dažniausiai asmenys vartoja alkoholį norėdami atsipalaiduoti, pasikelti sau nuotaiką, pabėgti nuo kasdieninės rutinos. Bet nors alkoholis vartojimas mažais kiekiais ir kiekvieną dieną, ar bent jau du, tris kartus per savaitę, tai jau yra alkoholizmo apraiškos, kurias kiekvienas žmogus privalėtų gydyti, nes toks besaikis alkoholio vartojimas sukelia asmeniui įvairias ligas, sutrikdo jo smegenų veiklą bei jam net nepastebint pamažu padeda griauti jo gyvenimą.

Šiuo metu rūkymas yra labai aktuali mūsų visuomenės problema. Rūko dauguma įvairaus amžiaus asmenys. Pirmiausia viskas prasideda nuo vienos nekaltos cigaretės, o galiausiai tampa žalingu įpročiu, kurio sunku atsikratyti. Nes net cigarečių vartojimas gali sukelti ypač sunkiai pagydomas ligas. Pvz(plaučių vežys, sutringa gleivinės, skrandžio darbas). Dažniausiai žmonės rūko, kad numalšintų stresą, paveldimumas, bei draugų įtaką. Taigi rūkantis žmogus ne tik griauna savo finansinę padėtį, bet ir žlugdo savo sveikatą.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 653 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3555 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurika
  • Asmenys priklausomi nuo psichotropinių medžiagų
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmenys priklausomi nuo psichotropinių medžiagų. (2016 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenys-priklausomi-nuo-psichotropiniu-medziagu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:24
×