A.Smith teorija


Sąvoka. Klasikinės ekonomikos sąvoka. A. Smith darbo pasidalijimo esminiai bruožai. A. Smith mokymas apie prekės vertę ir kainą. Ekonomikos liberalizmo idėjos A. Smith teorijoje. Savikontrolės klausimai. Praktinė užduotis. Literatūra.

Jau yra tapusi visuotine nuomonė, kad A. Smith ekonominę teoriją galima suprasti tik atsižlegiant į tai, kad jis buvo škotas, ir be to, tipiškas turįs ryškų nacionalinį charakterį.

1759 m. A. Smith išleido pirmąjį didelį mokslinį darbą „Moralinių įsakymų teorija“. Ši knyga yra A Smith filosofinių ir ekonominių idėjų formavimosi etapas.

Paskutinėse trijose knygose surandami kai kurie būdingiausi A. Smith pasisakymai esminiais ekonomikos klausimais.

A. Smith naudojosi loginės abstrakcijos metodu. Šio metodo esmė tokia išskyrus ekonomikoje keletą pagrindinių pradinių kategorijų ir susiejus jas principiniais ryšiais, galima toliau analizuoti vis sudėtingesnius ir konkretesnius ekonomikos įvykius bei faktus.

Pagrindinės pradinės A. Smith kategorijos buvo: darbo pasidalijimas, mainai, mainomoji vertė, kaina, kapitalas, renta, darbo užmokestis, palūkanos, pelnas. Savo teorinius teiginius A. Smith argumentavo gausybe faktų, todėl jo tyrime derinami abu analizės metodai – indukcijas ir dedukcija.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (3657 žodžiai)
  • Universitetas
  • Reda
  • A.Smith teorija
    10 - 2 balsai (-ų)
A.Smith teorija. (2014 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmith-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 11:49
×