Asocialaus elgesio psichologija


Asocialus elgesys. Opozicinis neklusnumas. Asocialaus elgesio samprata. Socioedukacinis darbas su deviantinemis asmenybemis. Amoralus elgesys. Kriminalinio elgesio psichologija asocialaus tipo. Išmokimo samprata skaidres. Socioedukacinis programos planas speros. Padegėjo psichologija. Ka reiskia amoralu.

Asocialus elgesio samprata. Asocialus elgesys yra skirstomas į lygmenų faktorius. Normalaus elgesio kriterijai. Skiriami grupes pagrindiniai požymiai. Sociokognityvinių ir bendravimo gebėjimų stoka. Rizikingas seksualinis elgesys. Depresija. Narkotiku varotojima aiskinancios teorijos. Biologines teorijos. Kuri yra paveldima liga. Psichologinės teorijos. Psichoanalitinė (tradicinė psichoanalizė). Socialinio išmokimo teorija. Bihevioristai. Įtampos sumažinimo teorija. Priklausoma asmenybė. Opozicinis neklusnumas. Asocialiaus tipo asmenybės sutrikimas. Sociopatija ir psichopatija. Padeginejimas. Nepilnamečiu padegeji tiptologija. Nepilnamečiu padegėju tipologija pagal amziu. Agresijos samprata. Agresijos raiškia formos ir būdai.

Daug diskusiju kelia terminiai“asocialus“ „antisocialis elgesys“ „elgesio sutrikimai“ „deviantinis“ „delinkventinis“ „agresyvus“ „kriminalinis elgesys“. Psichiatrinėje ir psichologinėje literatūroje agresyvumas ir delinkventinis elgesys priskiriamas elgesio sutrikimams ir įvardijami kaip eksternalūs sunkumai.

Asocialaus elgesio sąvoka yra plačiausia nuo vyraujančiu socialiniu normų, tačiau asocialus elgesys nėra tik blogas , amoralus ir žalingas visuomenei. Nukrypimai nuo egzistuojančiu elgesio normų gali pasireikšti teigiamai ir neigiamai.

Dažniausiai asocialaus elgesio sąvoka literatūroje vartojama norint pabrėžti arba apibūdinti visuomenei žalingą elgesį.

„asocialus“ reiškia nevisuomeniškas, kenkiantis visuomenei, pasyvus, abejingas visuomeniniams santykiams.

Tikslesnis socialines normas pažeidžiantis butu -antisocialis elgesys.

Vaikų ir paauglių psichiatrijoje ir psichologijoje antisocialiniam elgesiui priskiriami tokie poelgiai kaip melavimas, neklusnimas, pamoku praleidimas, begimas iš namų, piktnaudžiavimas, padeginėjimas, vandalizmas, vagystės, smuraras žmonių atžvilgiu.

Sąvoka asocialus nėra suprantama vienareikšmiškai.

  • Sociologija Konspektas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (4750 žodžiai)
  • Mokykla
  • Orinta
  • Asocialaus elgesio psichologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Asocialaus elgesio psichologija. (2012 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/asocialaus-elgesio-psichologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:15
×