Aspiracijų lygio tyrimas


Aspiracijų lygio tyrimas. Duomenų apdorojimas ir aptarimas. Bandymas Pasirinktas lygis Išsprendė (+) ar neišsprendė (-). Bandymas Pasirinktas lygis Įveikė (+) ar neįveikė (-).


Aspiracijos lygį veikia individo gebėjimas, atsiskleidžiantis per jo paties ir dabarties sėkmes ir nesėkmes (Lewin, 2007). Sėkmė ir nesėkmė, lemianti aspiracijos lygį gali būti nulemta tiek ankstesnės patirties, tiek ką tik atliktos užduoties patirties (Ricciuti, 1951). Sėkmė ir nesėkmė daro įtaką būsimo veiksmo pasekmių laukimui ir pakelia arba sumažina aspiracijos lygmenį. Be to, aspiracijos lygį gali lemti ir savo paties ar kitų grupės narių standartų žinojimas, kai asmuo pradeda lyginti save su kitais grupės nariais, arba save su savo ankstesniais pasiekimais (Lewin, 2007).

Pačiame tipiškiausiame aspiracijų lygio tyrime tyrimo dalyviui yra duodama tam tikra seka užduočių, po kurių įvardijama tam tikra taškų suma. Tada remdamasis savo tikslais ir pasiekimais jis turi pasirinkti kitą užduoties lygį, kurį norės atlikti (Ricciuti, 1951).

Tikslas: ištirti tyrimo dalyvių tikslų pasirinkimo bei siekimo strategijas jų reakcijas į sėkmes ir nesėkmes bei viso to psichologinę prasmę.

1. Ištirti tiriamųjų tikslų pasirinkimą ir jų reakcijas į sėkmes ir nesėkmes.

2. Išanalizuoti tikslų pasirinkimo, patirtos sėkmės ir nesėkmės psichologinę prasmę.

Pirmasis tyrimo dalyvis: 20 metų vaikinas studijuojantis automobilių elektroniką 2 kurse.

10 lygių sudėtingumo užduotys, kiekviename lygyje po 10 užduočių. (Užduotys pateiktos pirmame priede).

Tyrimo dalyviui yra pateikiama instrukcija: „Bus tiriamas jūsų intelektas. Turėsite 10 bandymų, kiekvieno jų metu galėsite pasirinkti vieno sudėtingumo užduotį iš 10 skirtingų lygių. Užduotyje jums reikės aritmetiškai sudėti pateiktus skaičius per nurodytą laiką ir pateikti atsakymą.“.

Tyrimo dalyviui paduodama to lygio, kurį jis pasirinko užversta kortelė su užduotimi ir jam atvertus ir pradėjus spręsti pradedamas skaičiuoti laikas. Užduoties metu arba pasibaigus nurodytam laikui tyrimo dalyvis iškart turi pateikti atsakymą, jeigu atsakymas nepateikiamas laiku arba pateikiamas neteisingas tyrimo dalyviui pranešama, jog jis buvo neteisus ir sakoma toliau pasirinkti norimą spręsti lygį.

Tiriamasis turi 10 bandymų, kiekvieną kartą jis renkasi lygį, kurį norėtų spręsti. Pirmam ir antram lygiui skiriamos 3 sekundės.

  • Microsoft Word 365 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1989 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kamilė
  • Aspiracijų lygio tyrimas
    9 - 1 balsai (-ų)
Aspiracijų lygio tyrimas. (2017 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/aspiraciju-lygio-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 07:46
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo