Aston Patterning gydymas


Aston-patterning – visuminis terapijos metodas, apjungiantis ergonominius pakeitimus, fizinių ypatybių treniravimą, masažą ir judesių mokymą. Ko galite tikėtis? Vertinimas. Istorija. Testavimas prieš seansą. Judesių mokymas. Fiziniai pratimai. Ergonomika. Matavimas ir pritaikymas gyvenime. Terapijos taiukymas. Kaip atliekamas gydymas. Ko galima tikėtis iš terapijos. Kas atlieka šią terapiją. Terapijos nepageidaujami poveikiai. Kaip ilgai terapija taikoma.

Gydymas grindžiamas tikėjimu, jog kūnas yra asimetrinė struktūra, judanti trimatėje spiralinėje erdvėje. Kadangi kiekvieno asmens kūnas yra unikalus ir nėra vieno geriausio būdo judėjimui, aston-patterning gydymas yra nukreiptas į kiekvieną asmenį indvidualiai. Terapijos tikslas yra gydyti žmogaus visumą, atsižvelgiant į kiekvieno asmens kūno ypatybes, stereotipinius judesius, psichologines savybes bei temperamentą.

Aston-patterning metodas buvo sugalvotas 1977 metais judith aston – šokėjos, baigusi los andželo universitetą kalifornijoje, pradėjo treniruoti šokėjus, sportininkus ir aktorius.

70-tųjų viduryje aston ėmė nepritarti tradicinei idėjai, jog kūnas yra linijinis, simetriškas viendimensinis darinys. Dirbdama su klientais savo praktikoje ji ėmė tikėti indvidualiais skirtumais žmonėse ir taip įtvirtino savo teroiją, jog kūnas yra trimatė struktūra. Aston taikė savo sužinojimus kasdieninėje veikloje, kas įtakojo technikas taikomas reabilitacijoje ir kai kuriuos sprendimus ergonomikos gaminiams. Jos kompanija aston paradigm pasiūlė mokymus sveikatos priežiūros specialistams bei ergonomiškų gaminių gamintojams.

Tradicinis aston-patterning gydymas turi keturis pagrindinius elementus. Pirmasis, sveikatos priežiūros specialistas klausia specifinių klausimų, surinkdamas anamnezę bei rutininius judėjimus ar stereotipinius judesius, siekiant išsiaiškinti kliento poreikius. Tuomet yra pažiūrima keletas judesių ir ieškoma būdų kaip juos pagerinti. Toliau, specialistas naudoja pratimų, masažo, myofascijinį atpalaidavimą išgauti naujus taisyklingesnius judesius. Paskutinis etapas yra pakartotinis testavimas, atliekant tuos pačius judesius , kurie buvo atlikti iš pradžių. Tai leidžia klientui pajusti atlikimo skirtumus ir tai naudoti kasdieninėje veikloje.

Aston-patterning programa aktyvina klientą labiau nei dauguma kitų. Kuomet yra sumažinamas arba panaikinamas tempimas, klientas yra mokinamas teisingesnio judesių atlikimo mažinant žalojantį poveikį, taip pat skatinama nagrinėti aplinkos faktorius, tokius kaip sėdėjimas, miegojimas, kurie kliento sveikatai daro neigiamą įtaką.

Taikomi pratimai yra penkių tipų: horizontalus atsipalaidavimas, vertikalus atsipalaidavimas, tempimas, tonizuojantys, širdies-kraujagyslių sistemos būklę lavinantys.

Gydymo pašalinis poveikis gali būti skausmas, atsiradęs dėl naujo judesių atlikimo, todėl reikėtų tinkamai betai visapusiškiausia sistema iš visų aston kinetics sistemų, galinčių pakeisti gyvenimo kokybę.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1447 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidas
  • Aston Patterning gydymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Aston Patterning gydymas. (2011 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/aston-patterning-gydymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 00:31
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo