Astridos Lindgren biografijos bruožai


Astridos Lindgren biografijos bruožai. Astrida Lindgren. Astrida Ana Emilija Lindgren – švedų rašytoja. Astrida Ana Emilija Lindgren (1907-2002Rašytoja gimė Neso fermoje, netoli Vimerbiu miestelio. Šeima. Vaikystė. Astrida augo darnioje. Rašytoja sukūrė tokius legendinius personažus kaip pepė Ilgakojinė. Mokykla. M. Rugpjūčio 7 dieną Astrida pradėjo lankyti Vimerbiu pradinę mokyklą. Veikla. Astrida labai mėgo šokti ir klausytis džiazo. Darbas. M. Astrida įsidarbino Vimerbiu laikraštyje – dirbo korektore. Asmeninis gyvenimas Vėliau Astridai gimė sunūs Larsas. M. Astrida įsidarbino kontoroje, už kurios vadovo. Kaip Astrida tapo rašytoja? Vieną žiemą Karina (Astridos dukra) susirgo plaučių uždegimu. Astrida nusprendė užrašyti visas istorijas. Vėliau Astrida naujai įsteigtoje leidykloje užėmė antrą vietą su romanu „Britai Mari atlėgsta širdis“. Tais pačiais metais ji išleido knygą mergaitėms „Kerstin ir aš“. Vėliau ji išleido „Nykštukas Nilsas Karlsonas“. Apdovanojimai. M. Astrida Lindgren apdovanota Hanso Kristiano Anderseno medaliu – prestižiškiausia vaikų literatūros premija. Po jos mirties Švedijos vyriausybė įsteigė Astridos Lindgren premiją.


Rašytoja gimė Neso fermoje, netoli Vimerbiu miestelio, Smolande (Švedijoje). Ji augo 4 vaikų šeimoje. Vienas iš jos brolių buvo Švedijos parlamento narys. Tėvai ūkininkavo.

Astrida augo darnioje šeimoje, apsupta suaugusiųjų globos ir meilės. Vaikai turėjo nevaržomą žaidimų laisvę. Vėliau rašytoja daug iš vaikystės žaidimų sudėjo į savo knygas, taip pat ir tėvo pasakojimus.

Rašytoja sukūrė tokius legendinius personažus kaip pepė Ilgakojinė, Emilis iš Lionebergos, Karlsonas bei daugybę kitų.

1914m. 1923m. gerai išlaikė baigiamuosius egzaminus, o jos mėgstamiausias dalykas buvo švedų kalba.

Astrida labai mėgo šokti ir klausytis džiazo. Be to, ji pati pirma miestelyje nusikirpo plaukus trumpai. Ji nebijojo išsiskirti iš minios ir nuo pat jaunų dienų buvo originali asmenybė.

Asmeninis gyvenimas Vėliau Astridai gimė sunūs Larsas. Astrida nenorėjo tekėti už sūnaus tėvo. Taip pat, ji negalėjo pasirūpinti sūnumi, nes studijavo. Todėl Larsas kurį laiką augo vienoje danų šeimoje. Astrida keliaudavo į Daniją aplankyti sūnaus, kai tik galėdavo ir labai laukdavo stabilesnės situacijos, kai galės jį pasiimti gyventi su savimi.

  • MS PowerPoint 358 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (521 žodžiai)
  • Kolegija
  • Joana
  • Astridos Lindgren biografijos bruožai
    10 - 2 balsai (-ų)
Astridos Lindgren biografijos bruožai. (2019 m. Liepos 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/astridos-lindgren-biografijos-bruozai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 22 d. 12:41
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo