Astronomija 10 kasės konspektas


Kuo skiriasi saules ir planetu svytejimas. Kuria zemes faze matytu kosmonautas menulyje per jo pilnati. Fizikos konspektas astronomija 10 kl. Kokį reiškinį stebėtų kosmonautas būdamas mėnulyje jo užtemimo metu. Astronomija saule. Kuo skiriasi saules ir.planetu svytejimas?. Fizikos konspektas astronomija. Planetu svytejimas.

Astronomija 10 kasės konspektas.

Saulės ir planetų švytėjimas skiriasi tuo, jog pačios planetos nešviečia, jos tik atspindi Saulės, dėl joje vykstančių reiškinių, skleidžiamą šviesą.

Jei Saulė jau patekėjo Ignalinoje, tai Saulė kol kas dar neteka Šilutėje, nes Šilutė yra labiau vakaruose nei Ignalina.

Iš Žemės matoma tik viena Mėnulio pusė, nes jo skriejimo aplink Žemę periodas tiksliai lygus sukimosi apie ašį periodui.

Saulės užtemimus matome rečiau negu mėnulio, nes Saulės užtemimas matomas siauram ruože, o Mėnulio užtemimas matomas beveik iš pusės Žemės paviršiaus.

Mėnulis Saulės užtemimo metu pirmiausia “paliečia” vakarinį Saulės disko pakraštį.

Jei kosmonautas Mėnulyje būtų tuo metu, kai Žemėje vyksta visiškas Saulės užtemimas, jis matytų Žemės pilnatį ir Mėnulio šešėlį tose Žemės vietose, kur bus matomas Saulės užtemimas.

Kosmonautas, būdamas Mėnulyje jo užtemimo metu, jis stebėtų Saulės užtemimą.

Šiaurės pusrutulio gyventojai mato šviesiausias šias žvaigždes: Sirijų ir Saulę.

Pagal Saulės padėtį žvaigždynuose naktį nustatoma žvaigždyno, kuriame yra Saulė, padėtis.

  • Microsoft Word 499 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (862 žodžiai)
  • Mantas
  • Astronomija 10 kasės konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Astronomija 10 kasės konspektas. (2015 m. Spalio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/astronomija-10-kases-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 16:05
×