Ateities kompiuteriai ir telefonai, ir jų savybės


Įvadas. Ateities kompiuteriai ir jų savybės. Ateities telefonai ir jų savybės. Išvados. Literatūra.


Daugeliui žmonių ateitis asocijuojasi su paslaptingumu, nežinomybe bei naujausių technologijų užvaldytu pasauliui. Šiuolaikiniame ir moderniame pasaulyje kompiuterių pagalba yra atliekama labai daug įvairių ir sudėtingų procesų, be jų žmonės sunkiai išsiverstų, kadangi kompiuteriai itin palengvina daugelį darbų.

Telefonai – ne ką mažiau reikšmingi ir svarbūs dabartiniam žmogui. Jų dėka galime bendrauti, komunikuoti bei susisiekti vieni su kitais beveik iš bet kurios pasaulio vietos. Tikras telefonų perversmas buvo tada, kai atsirado išmanieji telefonai – jų dėka tapo kur kas lengviau naudotis internetu telefone, su geros raiškos integruotomis kameromis nebereikia pirkti fotoaparatų ar vaizdo kamerų, šiuose telefonuose galima rasti labai daug programėlių, kurios išsprendžia susisiekimo problemą, padeda maisto ruošime ir pan.

Tačiau kokie bus ateities kompiuteriai ir ateities telefonai? Tai, visų pirma, yra hipotetinis klausimas, į kurį sunku rasti vienareikšmį ir konkretų atsakymą.

1982 metais pagamintas kompiuteris „Data General Nova 1200“ turėjo galimybę įvesti du simbolius (16 bitų) vienu metu, vietoje 8 bitų (baito). Šiandieną mes kalbame 64 bitų išmaniuoju [4] telefonu, o jis geba atsakinėti greičiau nei mūsų draugai ar šeimos nariai.

Kalbant apie šiuolaikinius kompiuterius galima drąsiai teigti, kad jie susiję su absoliučiai viską, ką darome kiekvieną dieną. Daugelis mūsų kompiuterį mato kaip stačiakampį, kuris padėtas ant stalo arba kuris yra mūsų kišenėje (pripažinkime, kad telefonas taip pat yra kompiuteris, tik mažesnio formato). Tiesą sakant, netolimoje ateityje net šviesos lemputė taps kompiuteriu, projektuojant informaciją vietoj šviesos.

Kompiuteriai yra pamažu tapatinami ir siejami su žmonių smegenimis – kuo daugiau laiko, jėgų ir finansinių resursų investuojama, tuo labiau kompiuteriai panašėja į žmones.

Kvantinio skaičiavimo dėka galime įsivaizduoti ateitį, kai pačius didžiausius mokslinius laimėjimus pasieks ne patys žmonės [2], o jie bus pasiekti vien tik kompiuterių dėka.

Šiuolaikiniai žmonės, vargu, ar gali įsivaizduoti savo gyvenimą be mobiliųjų telefonų. Jų dėka mes galime laisvai surasti mums reikiamą vietovę, susisiekti su kitame pasaulyje esančiu žmogumi, užmegzti ir vykdyti nuolatinius ryšius su verslo partneriais. Tačiau tokie telefonai, kokius mes turime dabar, iki šiandieninės išvaizdos ir techninių galimybių praėjo labai ilgą kelią (žr. 1 lentelę).

Nokia N73. Nepaprastai populiarus sumanusis telefonas, kurio parduota milijonai vienetų pasaulyje.

LG KC910. Tai pirmasis telefonas su lietimui jautriu ekranu, kuris pasiekė 8 megapikselių kamerą

Telefonai perėję visas „pirmines“ stadijas šiuo metu labai puikiai pasitarnauja ir padeda „bendrauti“ su išmaniais įrenginiais:

Ateities telefonai, kaip ir kompiuteriai, tikimasi, padės tokiose srityse (kai kurie aspektai ir dabar yra taikomi praktikoje, tačiau nėra gerai išvystyti ir išplėtoti) (žr. 2 lentelę).

Vadinasi, išmanieji telefonai turi be galo daug puikių savybių, kurie gali padėti tiek dabar, tiek ir ateityje.

Remiantis atlikta literatūros analize galima daryti išvadą, kad kompiuterius galima laikyti tikrais pagalbininkais įvairiose gyvenimo srityse – dėka jų mūsų buitis tapo kur kas lengvesnė ir paprastesnė; ateityje bus siekiama, kad kompiuteris galėtų susikalbėti su žmogumi; norima, kad kompiuteris „pats“ mąstytų, į pagalbą pasitelkus dirbtinį intelektą; be to siekiama, kad kompiuteriai dar labiau prisidėtų prie medicinos pažangos – galėtų operuoti ir gydyti be pagalbinio žmonių įsikišimo į gydymo procesą.

  • Microsoft Word 257 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3077 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Ateities kompiuteriai ir telefonai, ir jų savybės
    10 - 2 balsai (-ų)
Ateities kompiuteriai ir telefonai, ir jų savybės. (2019 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ateities-kompiuteriai-ir-telefonai-ir-ju-savybes.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 19 d. 17:45
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema