Ateizmas


Kryziu kalnas skaidres. Ateizmas lietuvoje. Apie kryžių kalną skaidrėse. Kryziu kalnas. ppt.

Tikslai rementis artimųjų pasakojimais, atskeisti katalikų padėti lietuvoje. Uždaviniai. Nuroditi priežastis kodėl sovietai persiokiojo katalykų bažnyčias. Arimųjų pasakojimai. Nuroditi padarinius ,,buldozerinio” ateizmo lietuvoje. Žmonių priešinimas ateizmui. Ateizmas. Kuo religija buvo svarbi. Kova prieš bažnyčią. Sovietinės valdžios kovos strategijos prieš katalikų bažnyčią. Žmonių priešinimas ateizmui. Tryju kryziu kalnas. Kryžių kalnas. Bažnyčios ir venuolynai. Pasakojimas. Išvados.

Kūrėsi nedidelės pogrindinės antisovietinės jaunimo organizacijos. Drąsiausi jų nariai slapta viešose vietuose vietuose nuplešdavo sovietines vėliavas , iškeldavo trispalves, platino atsišaukimus prieš komunistų valdžią. Kūrėsi nelegalios seminarijos.

Lietuvoje ateizmo laikų bažnyčios ir venuolynai buvo griaunami arba uždaromi ir paliekami kaip sandeliai padaryti muziejai. Per 14-ą metų uždaryta apie 100-ą bažnyčių.

Ateizmo laikas žmonėms budavo draudžiama eiti į bažnyčia, skaityti biblijas,o vaikams būdavo negalima priimti krikšto, pirmosios komunijos, bet jeigu tėvai labai norėdavo, tai darydavo slpata, susitarus su kūnigais jiems sumokėjus, tai pat būdavo ir su vestuvėmis. Per šventes prie bažnyčių būdėdavo žmonės, taip pat ir mokytojai, jei ką pagaudavo iš vaikų pranešdavo tėvams ir dėdavo baudas. Būdavo panaikinta kūnigų profesijos, negalima budavo mokytis, ir būdavo tik seni kūnigai, bet jie bandydavo jaunus žmonės mokyti , kad tamptu kūnigais. Panaikinta būvo vienuolynai.

  • MS PowerPoint 310 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (501 žodžiai)
  • Mimkl
  • Ateizmas
    10 - 3 balsai (-ų)
Ateizmas. (2011 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/ateizmas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 12:29
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo