Atėnų teisės istorija


Teisės istorija. Senovės Graikijos (antikos) miestų administracinė ir teisminė santvarka. Tūkst. Pr. Kr. Graikų ir romėnų visuomenės rėmėsi svarbiausiais gimininės santvarkos institutais. Poliai, demokratija. Panaikinus monarchiją, susikūrė vienas nuo kito izoliuoti miestai-valstybės. Teisėkūros institutai atėnuose. Įstatymų leidybos iniciatyvos teisė priklausė visiems. Atėnų teisės šaltiniai. Papročiai tradicijos. Papročiai. Teisės raida Graikijoje neperžengė polių ribų ir ji rutuliojosi vietos papročių ir tradicijų pagrindu. Drakono įstatymas. Išleistas 621 m. Pr Kr. Skirtas apibrėžti nusikaltimus ir bausmes. Solono įstatymai. Jis siekė panaikinti skolas ir skolinę vergovę. Pagrindiniai teisės institutai Graikijoje. Nuosavybė. Visa nuosavybė buvo sutelkta valstybės rankose. PRIEVOLĖS jos galėjo kilti iš sutarčių (laisvosios) ir deliktų (nelaisvosiosSUTARTYS Pirkimo pardavimo (objektas galėjo būti kilnojamas ir nekilnojamas turtas. SANTUOKA IR PAVELDEJIMAS Santuoka - sudaroma vedybų sutartis tarp jaunikio ir nuotakos šeimos galvos. Nusikaltimai ir bausmės reglamentuoti pakankamai primityviai.


Papročiai, tradicijos (nerašytiniai) tautos susirinkimų įstatymai (turėjo bendro pobūdžio normų) ir psefizmai (lietę pavienius asmenis ir konkrečius dalykus) atsirado nuo 7 a. pr. kr. drakono įstatymai - 621 m. pr. kr. solono įstatymai - 594 m. pr. kr.

SUTARTYS Pirkimo pardavimo (objektas galėjo būti kilnojamas ir nekilnojamas turtas. Būtina sąlyga - kaina, išreikšta pinigais ar kt. vertybėmis). Nuomos sutartis (Objektas – kilnojamas ir nekilnojamas turtas. Paplitusi pastatų nuoma, nes metekai jų negalėjo įsigyti nuosavybėn ir gyveno nuomotose patalpose. Žemės nuomos laikas 1-3m., bet valstybė praktikavo ilgalaikę 40 m. ar iki gyvos galvos žemės nuomą, kurioje pagrindinė sąlyga - laiku sumokėti nuompinigius); Paskolos sutartis (Duodama už palūkanas, bet buvo žinoma ir beprocentė paskola) Bendrovės sutartis (Žmonių grupė susitaria kuo nors verstis naudojant pačių įdėtas lėšas. Pelnas - pagal sutarties taisykles arba proporcingai kiekvieno įmokėtoms lėšoms) Samdos, rangos, pasaugos, panaudos sutartys.

  • MS PowerPoint 3785 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1031 žodžiai)
  • Universitetas
  • Klopu
  • Atėnų teisės istorija
    10 - 1 balsai (-ų)
Atėnų teisės istorija. (2020 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/atenu-teises-istorija.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 20 d. 17:45
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo