Atgimimas Italijoje


Atgimimas Italijoje. Bruožai. Susiformavimo Italijoje priežastys. Apibūdinti renesanso laikotarpio. Renesanso kultūros plitimas Europoje. Renesanso menininkai ir mąstytojai. Knygų spausdinimo pradžia. Renesanso menininkai ir mąstytojai. Mokslas. Renesanso idėjos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Humanizmo idėjos Lietuvoje plito. Humanistinė literatūra. Lietuvos statutai – Renesanso teisinės kultūros paminklai. Renesanso laikotarpiu Lietuvoje.


Renesansas (XIVa.vid. – XVIIa.pr.) labiausiai suklestėjo Italijoje, vėliau plėtojosi Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje.

Laikai,kada radosi nauja kultūra, pavadinti atgimimu (renesansu).

Italijoje kūrėsi ir klestėjo laisvi respublikinio valdymo miestai valstybės; plėtojosi amatai ir prekyba; formavosi samprata, kad viskas priklauso nuo asmenybės gebėjimo ir valios, atsirado siekimas išsiskirti, išgarsėti; švietimo tradicijos- pradinėse, vidurinėse, aukštosiose mokyklose galėjo mokytis ir paprastų miestiečių vaikai; Italiją pasiekdavo žinios iš visų kraštų; didėjant susidomėjimui kultūra, architektūra, menu reikėjo daugiau mokytojų, menininkų.

Menininkų kūrybą (paveikslai, skulptūros); literatūrą; gamtos mokslą; architektūrą; požiūrį į žmogų.

Renesanso kultūros plitimas Europoje. Renesanso menininkai ir mąstytojai.

Apie 1440m. Johanas Gutenbergas išrado spaudą; iš metalo liedavo raides – literas, iš jų sudarydavo rinkinio eilutes ir puslapius, o vėliau atspausdavo ant popieriaus; J.Gutenbergas išrado spausdinimo stakles; 1454m. išspausdino pirmą knygelę, vad. Gutenbergo Bibliją; 1477m.Niurnberge buvo išspausdinta pirmoji pasaulietinio turinio knyga.

  • MS PowerPoint 1308 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (445 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Modestas
  • Atgimimas Italijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Atgimimas Italijoje. (2016 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/atgimimas-italijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 02:04
×