Atjauta ir gailestis


Droid-app://com.google.android.googlequicksearchbox. Literaturinis rasinys atjauta ir gailestis.

Atjauta ir gailestis.

Abėjingumas kitam išaukia žmogaus beširdiškumą, šaltumą. Kur dingsta atjauta ir gailestis, kodėl žmonės nesupranta kitų vidinio skausmo?

Pabudęs iš miego Gregoras pasijunta kietame, rudame vabalo kūne. Išėjęs iš kambario įvaro baimės ne tik savo šeimai, bet ir vadovui, kuris pasigedo jo darbe. Po šio įvykio prasideda vienišas Gregoro gyvenimas savo kambaryje. Bandymas pasiklausyti sesers grojamos muzikos baigiasi nesėkmingai. Jis supranta, kad šeimai yra našta ir numiršta. Tuomet jo šeima lengviau atsikvepia ir išvyksta į užmiestį pasigrožėti gamta.

Ar kaltės jausmas išgydomas minčių išvalymu, sukeltu gailesčio, ar sąžinės graužatis mūsų neapleis ir kankins visą gyvenimą?

Jokūbas stiprus kaimo žmogus, visų mėgiamas ir laimingas vieną vakarą negalėdamas užmigti, nueina patikrinti tvarto durų ir randa ten vagį. Apsvarstydamas situaciją(vagis turi revolverį, peilį), Jokūbas nusprendžia patykoti bei trenkti jam per galvą iš pasalų, tačiau netyčia užmuša vagį ir visą savo gyvenimą neranda ramybės. Ironiška, nes novelės veikėjas pasielgia teisingai(gynė savo nuosavybę) ir pripažysta niekada daugiau nenusidėjęs, tačiau visą likusį gyvenimą yra kankinamas sažinės „sutepimo“. Tai parodo paprasto žmogaus gyvenimišką kančia ir likimo neteisingumą.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1230 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rima
  • Atjauta ir gailestis
    10 - 9 balsai (-ų)
Atjauta ir gailestis. (2015 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/atjauta-ir-gailestis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 04:01
×