Atlanto chartija


Atlanto chartijos tikslai. Atlanto chartija istorija. Atlanto chartija tikslai. Atlanto chartijos pazadai. 1941 atlanto chartija. Atlanto chartija 1941. Atlanto chartijos reiksmes. Is atlanto chartija. Atlanto chartija ssrs. Atlabtu chartijos isleidimo tikslas.

Atlanto chartija. Jav ir didžioji Britanija nesiekia įsigyti teritorijų ar ko kito. 1941 m. rugpjūčio 14 d. anglų linijiniame laive “Velso princas” Ardžentijos (Niufaundlende) įlankoje JAV prezidentas Ruzveltas ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Čerčilis priėmė deklaraciją, kurioje buvo išdėstytos karo su fašistinėmis valstybėmis tikslai. 1941 m. rugsėjo 24 d. SSRS prisijungė prie Atlanto chartijos. Jos nesutiks su jokiais teritoriniais pakeitimais, prieštaraujančiais suinteresuotų tautų laisvai pareikštiems norams.

Jos nesutiks su jokiais teritoriniais pakeitimais, prieštaraujančiais suinteresuotų tautų laisvai pareikštiems norams.

Jos gerbia visų tautų teisę pasirinkti valdymo formą, kokią šios nori; jos siekia atstatyti suverenines teises ir savivaldą tų tautų, kurios buvo prievarta jų netekusios.

Deramai prisilaikydamos savo įsipareigojimų, jos sieks, kad visos šalys – didelės ar mažos, nugalėtojos ar nugalėtosios – lygiomis teisėmis galėtų prekiauti ir naudotis pasaulio žaliavų šaltiniais, kurių būtinai reikia, kad tos šalys klestėtų ekonomiškai.

Jos nori pasiekti visų šalių visiško bendradarbiavimo ekonomikos srityje, kad galima būtų užtikrinti visoms aukštesnį gyvenimo lygį, ekonominį vystymąsi ir socialinį aprūpinimą.

Jos tikisi, kad, galutinai panaikinus nacistinę tironiją, įsigalės taika ir visos šalys galės saugiai gyventi savo teritorijoje; jos taip pat tikisi užtikrinti tokias sąlygas, kurioms esant, visi žmonės visose šalyse galėtų gyventi visą savo gyvenimą, nežinodami nei baimės nei skurdo.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (300 žodžiai)
  • Gerardas
  • Atlanto chartija
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atlanto chartija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/atlanto-chartija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:42
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo