Atleidimas nuo bausmės


Lygtinis atleidimas nuo bausmės. Kaip vadinamas salyginis atleidimas nuo bausmes. Bausmes atleidimas. Lygtinis laisves atemimas. Bausmes vykdymo atidejimas ir atleidimas nuo bausmes. Sąlyginis atleidimas nuo bausmės. Pakeitimai susije su lygtiniu paleidimu. Galima bausme uz nuzudyma. Bausmės pakeitimas. Atleidimas nuo bausmės dėl ligos.

Atleidimas nuo bausmės. Lygtinis atleidimas nuo bausmės prieš terminą. Bausmės vykdymo atidėjimas. Bausmių sistema. Laisvės atėmimas. Pataisos darbai be laisvės atėmimo. Atėmimas teisės eiti tam tikras pareigas. Turto konfiskavimas.

Bet kuri atleidimo nuo bausmės atlikimo rūšis galima tik tuomet, kai teismas pripažįsta asmenį, padariusį nusikaltimą, kaltu ir skiria bausmę. Atleidimo nuo bausmės atlikimo rūšys: dėl apkaltinamojo nuosprendžio vykdymo senaties, atleidimas nuo bausmės dėl ligos, lygtinis atleidimas nuo bausmės prieš terminą ar bausmės pakeitimas švelnesne bausme, lygtinis paleidimas iš laisvės atėmimo vietų, amnestija, malonė. Atleidimo nuo b. Atlikimo rūšys pagal savo turinį klasifikuojamos į sąlygines ir besąlygines. Sąlyginės yra tos , kurias taikydamas įst. , numato bandomąjį laikotarpį ir tam tikrus reikalavimus asmens elgesiui. Besąlyginės yra tos rūšys, po kurių pritaikymo pasibaigia baudž. Teisiniai santykiai. Malonė ir amnestija gali būti ir sąlyginės ir besąlyginės atleidimo rūšys.

Lygtinis atleidimas nuo bausmės prieš terminą. – tai sąlyginio atleidimo nuo bausmės atlikimo rūšis, kai nuteistasis lygtinai atleidžiamas nuo bausmės dalies atlikimo nustatant bandomąjį laikotarpį arba neatliktoji bausmės dalis pakeičiama kita, švelnesne bausme. Gali būti taikomas asmenims nuteistiems laisvės atėmimu arba pataisos darbais. Lygtinį atleidimą nuo b. Prieš terminą ar b. Pakeitimą švelnesne b. Teismas gali taiklyti tik esant dviem sąlygoms: nuteistasis yra atlikęs įstatymo nustatytą minimalią bausmės dalį; nuteistatis savo elgesiu ir darbu įrodė kad pasitaisė. Yra nuteistųjų kategorijos, kuriems toks atleidimas netaikomas: itin pavojingi recidyvistai; asmenys nuteisti už itin pavojingą valstybinį nusikaltimą; asm. Kuriems mirties bausmė pakeista laisvės atėmimu iki gyvos galvos; asmenys, kurie, neatlikę viso teismo paskirtosios bausmės laiko, anksčiau buvo atleisti nuo bausmės. ; asm. Nuteisti už kai kuriuos pavojingus nusikaltimus pvz. , tyčinį nužudymą, sunkinančiomis aplinkybėmis. Šios nuostatos netaikomos nepilnamečiams.

Sąlygos: 1) tai įstatymo nustatytos minimalios bausmės dalies atlikimas. Atleidimas nuo bausmės gali būti taikomas atlikus ne mažiau kaip pusę paskirtosios bausmės laiko. Už neatsargius nus. Galima atleisti atlikus vieną trečdalį. Nepilnamečiams atleidimas gali būti taikomas pagal bendrą taisyklę atlikus ne mažiau kaip vieną trečdalį. Kai asmuo nuteisiamas pagal nusikaltimų sutaptį, lygtinis atleidimas gali būti taikomas atlikus būtiną bausmės dalį, įst. Nustatytą už sunkesnį nusikaltimą.

2) nuteistojo pasitaisymas, kurį įrodo doras elgesys ir sąžiningas darbas. Tai neturėjimas galiojančių nuobaudų, dalyvavimas renginiuose bausmės atlikimo vietoje.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (2743 žodžiai)
  • Universitetas
  • Atleidimas nuo bausmės
    10 - 3 balsai (-ų)
Atleidimas nuo bausmės. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/atleidimas-nuo-bausmes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 08:05
×