Atleidimas nuo muitų


Atleidimas nuo muitų. Įvadas. Atleidimai nuo importo muitų. Santuokos pagrindu įvežamos prekės. Importuojamas turtas perkėlus veiklą iš trečiosios šalies. Paveldėtas asmeninis turtas. Siuntos. Medicininės prekės. Žemės ūkio produktai. Švietimo, mokslo ir kultūros medžiaga prietaisai ir aparatai. Labdaros ir filantropijos organizacijoms skirtos prekės. Reklamos tikslais įvežamos prekės ir turistams skirta informacinė literatūra. Degalai sausumos transporto priemonėse. Nuo eksporto muitų atleidžiama. Apibendrinimas.

Įprastinę gyvenamąją vietą keičiančių ir iš trečiosios šalies į Bendriją persikeliančių fizinių asmenų asmeninis turtas; Moksleivių ar studentų apranga, mokymosi priemonės, namų apyvokos daiktai; Prekės keleivių asmeniniame bagaže; Bandomieji gyvūnai ir tyrimams skirtos biologinės bei cheminės medžiagos; Garbės apdovanojimai ar ženklai; Tarptautinių santykių srityje gautos dovanos; Monarchams ar valstybių vadovams skirtos prekės;.

Atleidžiamos tik tos prekės, kurios yra įvežamos: Ne anksčiau kaip prieš 2 mėn. iki nustatytos vestuvių dienos; Ne vėliau kaip praėjus 4 mėn. nuo vestuvių dienos; Prekes gali būti leista įvežti laisvai apyvartai keliomis atskiromis siuntomis. Nuo muitų mokesčio neatleidžiami alkoholiniai gėrimai, tabakas bei jo gaminiai!

Knygoms, leidiniams ir dokumentams; Mokomojo, mokslinio ir kultūrinio pobūdžio vaizdinei bei garsinei medžiagai; Mokomojo, mokslinio ar kultūrinio pobūdžio kolekcionierių surinktiems daiktams ir meno kūriniams; atsarginėms dalims, sudėtinėms dalims ar reikmenims, tinkantiems moksliniams prietaisams ir aparatams; bei įrankiams, naudojamiems juos prižiūrėti, tikrinti, kalibruoti ir remontuoti;.

Muitų mokestis netaikomas, jei šias prekes, prietaisus gaus šios institucijos: valstybinės įstaigos, kurių pagrindinė veikla yra švietimo ir tyrimų srityje bei valstybinių įstaigų skyriams, kurių pagrindinė veikla yra švietimo ir tyrimų srityje; privačios įstaigos, kurių pagrindinė veikla yra švietimo ir tyrimų srityje, kurios turi leidimą tokias prekes gauti be importo muitų.

Įrangos, prietaisų ir aparatų skolinti negalima prieš tai neperspėjus kompetetingų institucijų.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 1047 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (1026 žodžiai)
  • Valdemar
  • Atleidimas nuo muitų
    10 - 2 balsai (-ų)
Atleidimas nuo muitų. (2014 m. Rugsėjo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/atleidimas-nuo-muitu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:17
×