Atleidimo nuo prekių kilmės dokumentų pateikimo atvejai ir jų taikymo tvarka


Įvadas. Darbo objektas Atleidimas nuo prekių kilmės dokumentų pateikimo atvejai. Darbo tikslas Išsiaiškinti ir pateikti kokiais atvejais prekės neprivalo turėti kilmę įrodančių dokumentų, tačiau gali teisėtai būti eksportuojamos ar importuojamos iš vienos valstybės į kitą. Darbo uždaviniai. Išsiaiškinti prekės ir prekės kilmės sampratas. Aptarti teisėtus atvejus, kuomet prekės neprivalo turėti kilmės įrodančių dokumentų. Darbo metodai. Mokslinių šaltinių analizė. Klasifikacija. Metodas taikytas teorinės studijos metu, pateikiant sampratas, akcentuojant įvairius aspektus. Kiekvienas darbo poskyris parengtas nuosekliai, jo pabaigoje pateikiant loginį apibendrinimą. Lyginamoji analizė. Prekės ir prekės kilmės samprata. Atleidimo nuo prekių kilmės dokumentų pateikimas. Atleidimo nuo prekių kilmės dokumentų pateikimo atvejai ir jų taikymo tvarka. Prekių kilmę patvirtinantys dokumentai. Įšvados. Literatūros šaltiniai.


Prekių kilmės dokumentas patvirtina ir nurodo koks muitų mokestis yra taikomas tai prekei, kur yra pagaminta ar iš kokios šalies ji atkeliavo. Tam Lietuvos Respublikos teritorijoje ir veikia muitinė, kurios pagrindinė užduotis koordinuoti importuojamas ir eksportuojamas prekes, saugoti šalį nuo nelegalaus ar suklastotų prekių atgabenimo. Lietuvoje tiek importo tiek eksporto reglamentuoja šie dokumentai: 1. Bendrijos muitės kodeksas 2. Bendrijos muitinės kodekso įgyvendinimo nuostatos.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti ir pateikti kokiais atvejais prekės neprivalo turėti kilmę įrodančių dokumentų, tačiau gali teisėtai būti eksportuojamos ar importuojamos iš vienos valstybės į kitą.

Aptarti teisėtus atvejus, kuomet prekės neprivalo turėti kilmės įrodančių dokumentų.

Klasifikacija.

Kiekvienas darbo poskyris parengtas nuosekliai, jo pabaigoje pateikiant loginį apibendrinimą.

,,ilgalaikio naudojimo prekės. Tai prekės, kurios yra tinkamos naudoti ne trumpą laiką, kelis kartus.

trumpalaikio naudojimo prekės ir paslaugos. Trumpalaikio naudojimo prekės dažniausiai yra skirtos suvartoti iš karto. Paslaugos tai yra pardavimui naudojama veikla, kurios tikslas yra sukurti naudą, malonumą, patenkinti poreikius”

Pagal komisijos deleguotą reglamentą (ES) 2016/2446 prekės – medžiagos ir produktai.

Pagal Europos Sąjungos Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 2913/92 prekės sąvoka įvardijama: ,,,,Bendrijos prekės" – prekės:

Taigi prekės samprata gali būti įvardijama įvairiomis prasmėmis. Ji suprantama ne tik kaip daiktas bet ir kaip paslauga, kuri gali pateikinti poreikius.

Prekės kilmės samprata. Prekės kilmė gali būti suvokiama kaip prekės ,,pilietybė”, tai reiškia, kad nurodoma prekės kilmės šalis vadovaujantis nustatytomis prekės kilmės taisyklėmis. ,,PPO Sutartyje dėl kilmės taisyklių pateikti tik pagrindiniai prekių kilmės nustatymo principai ir nuostatos: Prekių kilmės šalimi laikoma ta šalis, kurioje prekės išgautos arba išgautos ir pagamintos tik toje šalyje, Kai su prekės pagaminimu susijusi daugiau negu viena šalis, kilmės šalimi laikoma ta šalis, kurioje atliktas paskutinis esminis prekės apdorojimas ar perdirbimas. Prekių kilmę reikia nustatyti dėl šių priežasčių:

Siekiant žymėti prekių kilmę prekybos tinkle; Statistikos tikslams; Prekybos apribojimų taikymo tikslu: kai atskiroms šalims nustatytoms importo ar eksporto kvotos.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2033 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roksana
  • Atleidimo nuo prekių kilmės dokumentų pateikimo atvejai ir jų taikymo tvarka
    10 - 2 balsai (-ų)
Atleidimo nuo prekių kilmės dokumentų pateikimo atvejai ir jų taikymo tvarka. (2019 m. Rugsėjo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/atleidimo-nuo-prekiu-kilmes-dokumentu-pateikimo-atvejai-ir-ju-taikymo-tvarka.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 17:13
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo