Atletų traumos ir skirtumų suvokimas jų metu


Atletų traumos, psichosocialinai veiksniai ir skirtumų suvokimas streso metu. Įžanga.


Šiame tyrime, mes išmatavome pasikeitimus nerimo būsenoje, regos suvokima ir reakcijos laiką streso metu tarp 196 kolegialių sportininkų dalyvaujančių skirtinguose 10 sporto šakų. Atletai taip pat yra praėje gyvenimo įvykių ir gave socialinę paramą pradžioje savo sezono. Gyvenimo įvykių streso priemonės, socialinė parama, skirtumų suvokimas ir pasikeitimas reakcijos laike streso metu buvo naudojami kaip prognozės traumų skaičiui. Visame pavizdyje vienintele svarbi prognozė traumom buvo neigiama gyvenimo įvykio stresui ( R = 0.45, P < 0.001 ). Po Smith ir kt., pasiūlymų, buvo atliktos paprastos koreliacijos tiems, kurie turėjo mažiausią socialinę paramą ( apačia 33proc., n = 65 ). Tarp šios grupės tie asmenys kurie yra patyre daugiau neigiamų gyvenimo įvykių ir turintys didesnį periferinį siaurėjimą streso metu patyrė daugiau sužalojimų negu tie asmenys su skirtingu gyvenimo būdų. Mūsų išvados atitinka Anderseno ir Williamso modelį, nes tie asmenys pas kuriuos buvo mažai kintamojo turėjo streso atsparumą ( t.y. socialinę paramą ), jų neigiami gyvenimo įvykiai ir periferinis siaurėjimas žemiau streso lygio ( dideli ir vidutiniai atitinkamai atsispindi ) buvo iš esmės susyje su trauma skaičiumi.

Neseniai atlikus psichosocialinių veiksnių ir sportinės žalos rizikos tyrimus, Williamsas ir Andersenas nustatė tam tikrą teigiamą tarpusavio santykį tarp didelių gyvenimo įvykių streso padarinių ir sportininkų susižalojimų ( 27 iš 30 studijų ).

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (884 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gediminas
  • Atletų traumos ir skirtumų suvokimas jų metu
    10 - 3 balsai (-ų)
Atletų traumos ir skirtumų suvokimas jų metu. (2017 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/atletu-traumos-ir-skirtumu-suvokimas-ju-metu.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 01:05
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo