Atliekų rūšiavimas ir perdirbimas


Atliekų surinkimo būdai ir etapai. Pavojinų ir nepavojingų atleikų surinkimas. Nepavojingosios atliekos. Buitinės atliekos. Pramonės atliekos. Kitos atliekos. Pavojingosios atliekos. Pavojingų atliekų rinkimas. Pavojingų atliekų perkrovos stotys. Pavojingų atliekų transportavimas. Anriniu žaliavų surinkimas. Atleikų rūsiavimas. Atliekų rūšiavimas jų susidarymo vietose. Atliekų rūšiavimas atliekų perkrovimo stotyse ar galutinio atliekų tvarkymo vietose. Atliekų pobūdžio nustatymas. Rūšiavimas rankiniu būdu. Mechaniniai atliekų rūšiavimo būdai. Hidrauliniai mechaninio rūšiavimo būdai. Sausi mechaninio rūšiavimo būdai.

Žmogui visada buvo būdinga siekti geresnio, patogesnio, labiau aprūpinto gyvenimo. Tačiau šiam tikslui pasiekti eikvojami gamyboje sunaudojami gamtiniai ištekliai ir susidaro atliekų, liekančių po gamybos proceso ar gaminio panaudojimo. Nuolatinis ekonomikos augimas užtikrina žmoniųgėrovę, tačiau dėl didėjančių žmonijos poreikių vis sparčiau eksploatuojami gamtiniai ištekliai ir susidaro vis daugiau atliekų. Šie procesai vyksta taip greitai, kad aplinka nebesugeba atnaujinti išteklių ir sutvarkyti atliekų. Tokios problemos pasauliui jau seniai kelia nerimą .

XX a. 8-ojo dešimtmečio pradžioje buvo paskelbtos prognozės, kad žmonija vargu ar sulauks 21 amžiaus, nes ją ištiks ekologinė katastrofa. Nuo praėjusio šimtmečio vidurio dėl mokslinės-techninės revoliucijos gamybos ir gamtos išteklių naudojimo augimo tempai šoktelėjo dvigubai, o žmonių skaičiaus augimas įgavo demografinio sprogimo pobūdį.

Europos Sąjungos teisės aktai nustato atliekų tvarkymo principus bei prioritetus ir reikalauja imtis reikiamų priemonių bei užtikrinti, kad atliekos būtų tvarkomos nesukeliant grėsmės žmonių sveikatai ir nenaudojant aplinkai galinčių pakenkti procesų ar metodų. Siekiant tausoti gamtos išteklius

ir kuo geriau panaudoti atliekas, būtina plėtoti atliekų surinkimo, rūšiavimo ir parengimo perdirbti sistemas. Atliekas būtina tinkamai rūšiuoti ir stengtis, kad kuo mažiau jų patektų į sąvartynus, nes tuo būdu mažinamas atliekų keliamas pavojus.

Šio darbo tikslas:

Apibūdinti atliekų surinkimo ir jų rūšiavimo principus.

Uždaviniai:

- pateikti atliekų surinkimo būdus ir etapus;

- aprašyti pavojingų ir nepavojingų atliekų surinkimą;

- įvertinti antrinių žaliavų surinkimo svarbą;

- atskleisti atliekų rūšiavimo būdus ir privalumus.

Šiems uždaviniams įgyvendinti naudosiuosi atitinkama literatūra, internetine, periodinės

spaudos leidinių informacija. Todėl manau, kad šis darbas padės susidaryti tinkamą nuomonę apie atliekų rūšiavimą, antrinių žaliavų surinkimą ir jų antrinį panaudojimą, nes tai svarbu ne tik sprendžiant šalies aplinkosaugos problemas, bet ir gerinant jos ekonominę padėtį.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (2826 žodžiai)
  • Vytautas
  • Atliekų rūšiavimas ir perdirbimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atliekų rūšiavimas ir perdirbimas. (2013 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/atlieku-rusiavimas-ir-perdirbimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 23:52
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo