Atliekų tvarkymas ir reversinė logistika Užstato sistemos privalumai


Įvadas. Užstato sistema. Kaip veikia užstato sistema? Įdomūs faktai apie užstato sistemą. Užstato sistemos privalumai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiuolaikinėje visuomenėje dažnai paliečiama tema aplinkosauga, daug diskusijų kyla, ką daryti, kad ateitiems kartoms būtų geriau. Lietuva stengiasi tobulinti istatymus bei nuostatas, kaip ką pakeisti, kad žmonės pradėtų rūšiuoti atliekas bei tausotų aplinką. Depozito už vienkartines prekines pakuotes sistema Europoje veikia skandinavijos šalyse, Estijoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje nuo 2006 m. veikia stiklinių pakartotinio naudojimo pakuočių užstato sistema, depozito už vienkartinę gėrimų pakuotę sistema įvesta 2016 m. vasario 1 d.

Vartotojai pakuotes gali grąžinti beveik visoje Lietuvoje: parduotuvėse, kurių plotas didesnis nei 300kv. m., arba kaimo parduotuvėse. Daugelyje vietų pakuotes priima taromatai, tačiau jei parduotuvėje taromato nėra, nors parduotuvė turi dalyvauti sistemoje, pakuotes galima grąžinti ir užstatą atgauti kasoje. Vienkartinės pakuotės turėtojas, norėdamas atgauti užstatą turi įsitikinti, kad pakuotė pažymėta užstato sistemos ženklu, taip pat pakuotės turi būti tusčios, išlaikiusios pradinę formą, o jų etiketes – nepažeistos. Tiek taromatais, tie rankinio surinkimo būdu surinktos pakuotės toliau keliauja į skaičiavimo centrą, kur jos yra suskaičiuojamos ir paruošiamos perdirbimui.

Taromatu naudotis labai paprasta: į taromatą įdėti butelį ar skardinę pažymėtą užstato sistemos ženklais. Toliau reikia tik sekti nurodymus taromato ekranėlyje ir pridavus visas pakuotes reikia paspausti mygtuką ir paimti kvitą. Kvitą galimą išgryninti toje pačioje parduotuvėje.

Šiuo metu grąžinta vienkartinių pakuočių – 833 262 604 vnt.

Kasmet Lietuvoje parduodama apie – 600 000 000 vienkartinių gėrimų pakuočių

2015 metais, prieš sistemai pradedant veikti buvo planuojama, vien pirmaisiais sistemos veikimo metais surinkti ir perdirbti:

Ar kada susimastote per kiek laiko suyra šiukšlės? Ar kada pagalvojate, kad netyčia palikta, numesta šiukšlė gamtą teršia dar daug metų?

Kodėl taip svarbu grąžinti nenaudojamą tarą perdirbimui? Todėl, kad gamta ir mūsų gyvenama aplinka būtų gražesnė mums visiems.

Atliekomis vadiname daiktus, kuriuos išmetame. Dar kitaip vadiname šiukšlėmis.

  • Microsoft Word 724 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1793 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gedvilė
  • Atliekų tvarkymas ir reversinė logistika Užstato sistemos privalumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Atliekų tvarkymas ir reversinė logistika Užstato sistemos privalumai . (2017 m. Spalio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/atlieku-tvarkymas-ir-reversine-logistika-uzstato-sistemos-privalumai.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 22 d. 18:27
×