Atliekų tvarkymas


Įvadas. Bendrieji atliekų susidarymo ir tvarkymo bruožai. Atliekų šaltiniai. Atliekų tvarkymas ir tvarkymo politikos principai. Buitinių atliekų kvalifikacija ir tvarkymas. Pavojingų atliekų tvarkymas. Medicininių atliekų šalinimas. Antrinių žaliavų surinkimas. Organinių atliekų kompostavimas. Organinių atliekų deginimas. Išvados. Naudota literatūra.

Atliekų tvarkymas ir susidarymas – viena svarbiausių aplinkosaugos problemų, atsiradusi vos įsikūrus pirmosioms gyvenvietėms ir tapusi ypač aktuali mūsų šimtmetyje. Apskritai atliekos apima visus žmonių ir gyvūnų veiklos teršalus Netinkamai jas tvarkant iškyla grėsmė ne tik aplinkos, kurioje gyvename, gerovei, bet ir mūsų pačių sveikatai. H. D. Toro teigė, kad „keičiasi ne daiktai, keičiamės mes”. Anksčiau atliekos nekėlė rimtos problemos, nes gyventojų buvo nedaug, o atliekoms šalinti žemės plotų buvo pakankamai. Jau senovėje žemdirbiai bandė atliekas panaudoti perdirbdami jas į kurą ir trąšas.Technikos visuomenės vystymasis gali būti siejamas su pramonės revoliucijos pradžia, tačiau tuo pačiu laiku iškilo ir pagrindinės atliekų šalinimo problemos. XIX amžiaus pabaigoje Anglijos aplinkos sąlygos buvo tokios blogos, kad 1888 m. buvo paskelbtas Sanitarijos įstatymas, kuris draudė mesti atliekas į miesto griovius, upes ir vandens telkinius. Šiuolaikinės technologijos nuolat sukuria kintamų dydžių atliekų. Ypatingos reikšmės turi didėjantis pakavimo medžiagų naudojimas ir maisto pusfabrikačių vartojimas, tai mažina maisto atliekas namuose, bet didina atliekų kiekį produktų perdirbimo vietose. Pavyzdžiui, vartojant įpakuotą maistą namuose beveik nelieka jokių atliekų, išskyrus pačias pakuotes. Tokie nesibaigiantys pokyčiai kelia projektuotojams problemų, nes atliekų perdirbimo inžinerinės priemonės reikalauja labai didelių kapitalo investicijų, o pačios priemonės projektuojamos ilgam laikotarpiui.

  • Microsoft Word 73 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai (5559 žodžiai)
  • Smile
  • Atliekų tvarkymas
    9 - 2 balsai (-ų)
Atliekų tvarkymas. (2013 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/atlieku-tvarkymas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 16 d. 08:05
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!