Atliekų tvarkymo problemos aplinkos skaidrės


Atliekų tvarkymo problemos. Kiekvienas Lietuvos gyventojas kasmet išmeta apie 150-200kg buitinių atliekų. Atliekų tvarkymas. Atliekų tvarkymas – tai nuo žmogaus veiklos atlikusių medžiagų (atliekų) surinkimas. Sąvartynai. Gerai prižiūrimi sąvartynai yra palyginti nebrangus ir higieniškas atliekų šalinimo įrenginys. DEginimas. Daug atliekų yra sudeginamos aukštoje temperatūroje ir paverčiamos šiluma. Atliekų perdirbimas. Tai procesai, leidžiantys pakartotinai naudoti perdirbtas atliekas. Biologinis perdirbimas. Organinėms atliekoms, tokioms kaip augalų liekanos. Apie teromata ta, kur buteliukus surenka reik cia dar. Klausimai. Išvardinkite atliekų apdorojimo.


Kiekvienas Lietuvos gyventojas kasmet išmeta apie 150-200kg buitinių atliekų. Daugiausiai jų – virtuvės atliekos, popierius, stiklas, plastikas ir metalai. Nemažai šiukšlių susidaro ir prekyboje, gamyklose ir statybose Atliekos kelia didelį pavojų aplinkai, todėl jas reikia tvarkyti.

Gerai prižiūrimi sąvartynai yra palyginti nebrangus ir higieniškas atliekų šalinimo įrenginys. Tačiau senesni ar netinkamai įrengti sąvartynai daro blogą įtaką aplinkai: Vėjas perneša šiukšles ir tuomet čia pritraukiama kenkėjų ir parazitų, Nutekėjusios kenksmingos cheminės medžiagos susimaišiusios su lietaus vandeniu, užteršia požeminius ir viršutinius vandenis. Mikroorganizmams skaidant organines atliekas, susidaro sąvartynų dujų ( metano, bei anglies dioksido), kurios gali sukelti nemalonų kvapą bei pakenkti augalijai. Cia reik darasyt 2004 metų duomenimis Lietuvoje didžiausia dalis atliekų yra išvežama į sąvartynus.

  • MS PowerPoint 1687 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (343 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Joana
  • Atliekų tvarkymo problemos aplinkos skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Atliekų tvarkymo problemos aplinkos skaidrės. (2017 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/atlieku-tvarkymo-problemos-aplinkos-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 08:07
×