Atliekų tvarkymo problemos skaidrės


Atliekų tvarkymo problemos. Įžanga Atliekų tvarkymas Sąvartynai Sąvartynų įtaka. Kiekvienas Lietuvos gyventojas kasmet išmeta apie 150 – 200 kg buitinių atliekų. Atliekų tvarkymas. Tai nuo žmogaus veiklos atlikusių medžiagų (atliekų) surinkimas. Sąvartynai. Anksčiau sąvartynai buvo įrengiami nenaudojamose kasyklose. Sąvartynų įtaka aplinkai. Senesni, netinkamai įrengti ar prižiūrimi sąvartynai daro nepageidaujamą įtaką aplinkai vėjas perneša šiukšles. Atliekų deginimas. Daug atliekų yra sudeginamos aukštoje temperatūroje. Atliekų perdirbimas. Tai procesai, leidžiantys pakartotinai naudoti perdirbtas atliekas. Biologinis perdirbimas. Organinėms atliekoms (augalų. Gamybos ir komunalinių atliekų statistika. Pagal Aplinkos ministerijos. Apibendrinimas. Šiais laikais daugybę rūpesčių kelia atliekos. Tai įdomu! Menas – šiukšles paversti pelnu. Užduotys draugams. Kiek buitinių atliekų kasmet vidutiniškai išmeta kiekvienas žmogus Lietuvoje. Atsakymai.

Anksčiau sąvartynai buvo įrengiami nenaudojamose kasyklose, pavyzdžiui, karjeruose. Gerai prižiūrimas sąvartynas yra palyginti nebrangus ir higieniškas atliekų šalinimo įrenginys. Daugelyje uždarytų sąvartynų įtaisoma dujų surinkimo sistema, o išsiskyręs metanas naudojamas generuojant elektros energiją šiluminėse elektrinėse.

Senesni, netinkamai įrengti ar prižiūrimi sąvartynai daro nepageidaujamą įtaką aplinkai: vėjas perneša šiukšles, čia pritraukiama kenkėjų (pelių, žiurkių) ir parazitų, nuteka kenksmingųjų cheminių medžaigų, susimaišiusių su lietaus vandeniu, kurios gali užteršti požeminius bei paviršinius vandenis. Anaerobiniams mikroorganizmams skaidant organines atliekas, susidaro sąvartynų dujų (metano ir anglies dioksido), kurios gali sukelti nemalonų kvapą, pakenkti augalijai. Kad nenutekėtų kenksmingų medžiagų, šiuolaikinių sąvartynų paviršius padengiamas molio ar plastiko sluoksniu. Atliekos paprastai smarkiai suspaudžiamos, kad sąvartynas būtų stabilesnis, bei uždengiamos nuo kenkėjų ir vėjo.

Daug atliekų yra sudeginamos aukštoje temperatūroje. Jos paverčiamos šiluma. Toks būdas vadinamas terminiu apdorojimu. Jis ypač populiarus nedidelėse valstybėse: Japonijoje, Danijoje, Švedija laikoma šios praktikos lydere jau 20 metų.

Tai procesai, leidžiantys pakartotinai naudoti perdirbtas atliekas. Tokios atliekos, kurias galima vėl perdirbti, vadinamos antrinėmis žaliavomis (didžiąją dalį sudaro naudotos pakuotės). Atliekos surūšiuojamos ir surenkamos iš gyventojų ir įstaigų, arba pristatomos į atitinkamus centrus ir apdorotos naudojamos naujiems produktams gaminti.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 854 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (597 žodžiai)
  • Domas
  • Atliekų tvarkymo problemos skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Atliekų tvarkymo problemos skaidrės. (2015 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/atlieku-tvarkymo-problemos-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:30
×