Atliekų tvarkymo sistema Šiaulių regione


Įvadas. Atliekų rūšys ir susidarymo šaltiniai. Atliekų tvarkymo planas bei atliekų sistemos organizavimas. Valstybinis atliekų tvarkymo planas. Šiaulių atliekų tvarkymo planas. Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimas. Atliekų tvarkymas. Atliekų surinkimas, rūšiavimas. Atliekų perdirbimas. Išvados. Literatūrūra ir šaltiniai.


Visame pasaulyje egzistuoja gausybė įvairių aplinkosauginių problemų. Didėjant gyventojų skaičiui ir sparčiai augant vartojimui vis reikšmingesne problema tapo atliekų tvarkymas - našta ne tik aplinkai, bet ir ekonomikai. Plėtojantis pramonei, buvo vadovaujamasi atliekų kaupimo sąvartynuose politika, tačiau ji neįvertino ekonominės žalos aplinkai ir žmonių sveikatai bei atliekų tvarkymo sąnaudų. Blogėjanti aplinkos būklė, mažėjantys gamtiniai ištekliai, atsirandančios sveikatos problemos, susijusios su aplinkos tarša, paskatino visuomenę imtis efektyvių priemonių derinant ekonomikos, aplinkosauginius ir socialinius poreikius.

Surenkamos apvažiavimo būdu arba pristatomos į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Surenkamos apvažiavimo būdu arba pristatomos į rajono atliekų priėmimo punktus bei didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Gyventojai gali patys kompostuoti arba pristatyti į rajoninius atliekų priėmimo punktus, vežti į kompostavimo aikšteles.

Vežti į rajono atliekų pri÷mimo punktus ar didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Popieriaus atliekos: laikraščiai, žurnalai, popierius, kartonas, knygos, popierinės ir kartoninės pakuotės (švarios).

Kompostuojamos atliekos: Daržovių atliekas, gėles, vaisius, kavos ir arbatos tirščius, lapus, smulkias šakas, nupjautą žolę, pelenus. Tokios atliekos metamos į komposto dėžes.

Kitos pavojingos atliekos: vaistai ir medicininės atliekos, rūkštys ir šarmai, dažai,lakai ir tirpikliai, agrochemija, užterštas gruntas ir dumblas, asbesto turinčios atliekos;

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2957 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Atliekų tvarkymo sistema Šiaulių regione
    10 - 1 balsai (-ų)
Atliekų tvarkymo sistema Šiaulių regione. (2018 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/atlieku-tvarkymo-sistema-siauliu-regione.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 08:02
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!