Atliekų tvarkymo teisinis reguliavimas ir pagrindinės problemos


Atliekų tvarkymo teisinis reglamentavimas. Atlieku tvarkymo problemos. Atliekų tvarkymo problemos lietuvoje. Atliekų tvarkymas referatas. Atliekų tvarkymo politika ir teisinis reguliavimas. Atliekų rūšiavimo problemos. Atliekų tvarkymas lietuvoje referatas. Siuksliu rusiavimas skaidres. Atlieku tvarkymo teisinį reguliavimą lietuvoje bei jo aspektus.. Kursinis atlieku tvarkymo problemos lietuvoje.

Atliekų tvarkymo teisinis reguliavimas ir pagrindinės problemos. Turinys. Įžanga. Atliekų tvarkymo teisinis reguliavimas. Pagrindinės atliekų tvarkymo problemos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Aplinkos apsauga tapo ne tik valstybės, bet ir kiekvieno asmens, visos tarptautinės bendruomenės reikalu. Atliekų susidarymas ir tvarkymas yra viena svarbiausių aplinkosaugos problemų, ypač šiame šimtmetyje. Labai daug atliekų šiuo metu yra pagaminama chemijos pramonėje, žemės ūkio šakose, metalo apdirbimo pramonėje, miško bei maisto pramonėje ir kt. Ypatingai daug atliekų susidaro buityje. Jos būna kieto, skysto ir dujinio pavidalo. Atliekos gadina kraštovaizdį, teršia gamtą, užima daug vietos, dalis jų yra pavojingos aplinkai. Daugelyje šalių atliekos išmetamos į dirvožemį, orą, vandenį, laidojamos žemės gelmėse, vandenynuose ir visur kur tik įmanoma. Deja, taip tik yra sudaromi nauji taršos židiniai.

šiuo metu labai daug diskutuojama apie atliekų tvarkymo sistemas, kurios apima jų apskaitą, surinkimą, pervežimą, saugojimą, kenksmingumo šalinimą bei deponavimą. Atliekų tvarkymas reikalauja didelių lėšų. Tačiau žiūrėdami į ateitį, turime suprasti, kad pigiau tvarkyti atliekas šiandien, negu vėliau ateityje likviduoti taršos padarinius. Atliekos gali būti pačios įvairiausios– perskaityta spauda, sudėvėti rūbai, nereikalingi polietileno maišeliai, stiklo duženos, po remonto užsilikusios statybinės medžiagos, nereikalingos automobilių padangos ir gausybė įvairių kitų daiktų, kuriuos mes dažnai įsigyjame net negalvodami apie tai, ar jų iš tikrųjų mums reikia. Todėl didžioji mūsų atliekų dalis kaupiasi sąvartynuose, į kuriuos Lietuvoje kasmet išvežama daugiau nei trys milijonai tonų įvairių atliekų, kurių daugiau nei pusę sudaro nerūšiuotos namų ūkio atliekos, taigi būtinybė ir pareiga rūpintis aplinka kyla iš Lietuvos respublikos konstitucijos - vientiso ir tiesiogiai taikomo akto – kurio 53 straipsnio dalyje įtvirtinta nuostata, jog valstybė ir kiekvienas asmuo privalo saugoti aplinką nuo kenksmingų poveikių [1 žin. , 1992, nr. 33-1014]. Šiems kenksmingiems poveikiams pirmiausia ir galėtume priskirti įvairias atliekas. Aplinkos teisės aktų sistemos pagrindu galėtume laikyti 1992 m. Sausio 21 d. Priimtą aplinkos apsaugos įstatymą [2 alinkos apsaugos įstatymas // žin. , 1992, nr. 5-75], laikomą pagrindiniu, bendro pobūdžio teisės aktu, o šalia jo dar priimami kiti teisės aktai, reguliuojantys atskirų aplinkos apsaugos objektų naudojimo ir apsaugos santykius.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (3766 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Atliekų tvarkymo teisinis reguliavimas ir pagrindinės problemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Atliekų tvarkymo teisinis reguliavimas ir pagrindinės problemos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/atlieku-tvarkymo-teisinis-reguliavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 20:46
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo