Atminties įrenginiai. Klasės ir rūšys


Pirminiai atminties įrenginiai. Antriniai atminties įrenginiai. Atminties rusys. Atminties irenginiu klases ir rusys. Atminties irenginys. Koks yra pirminis atminties irenginys. Referatai apie atminti. Kompiuterio atmintis referatas. Pirma magnetine juosta. 0.

Duomenų saugojimo atminties įrenginiai. Pirminiai atminties įrenginiai. Antriniai atminties įrenginiai. Antriniai atminties įrenginiai yra šie:. Magnetinė juosta. Magnetinis diskas. Lankstusis diskelis. Standusis diskas. Ram diskas. Optiniai diskai. Optinis diskas dataply. Blu-ray diskas. Puslaidininkinė atmintis. Literatūra.

Pirminiai atminties įrenginiai – laisvosios kreipties atmintis (random access memory, ram), kurioje duomenys ir programos saugomi laikinai, kol juos iškvies mikroprocesorius, arba jie bus įrašyti į pastovų atminties įrenginį saugoti ilgą laiką. Pirminiai atminties įrenginiai duomenis ir programas saugo tikantriniai atminties įrenginiai duomenis ir programas saugo pastoviai (ilgą laiką), Išjungus kompiuterį jie išlieka.

Skirtumą tarp pirminių ir antrinių atminties įrenginių paprasčiausiai paaiškina duomenų laikymo juose priežastis. Pirminiuose atminties įrenginiuose duomenys laikomi tol kol, kol vyksta jų apdorojimo procesas. Antriniuose atminties įrenginiuose duomenys lieka tol, kol jų vartotojui prireikia, o jeigu jikompiuterinėje sistemoje antriniai atminties įrenginiai įgauna vis didesnę svarbą. Prognozuojama, kad naujos technologijos, magnetinė juosta - viena iš seniausių, bet dar vis naudojamų, atminties įrenginių, į kuriuos duomenys įrašomi įmagnetinimo principu: vienetinis bitas reiškia, kad yra magnetinė dėmė, nulinis bitas – nėra dėmės. Pirmą karta magnetinė juosta buvo panaudota 1947 m. Buvo sukurta dviejų takelių, o 1951 m. Į magnetinę juosta buvo įrašyti duomenys, skirti pirmosios kartos kompiuteriui univac. Magnetinės juostos duomenų apdorojimo procese buvo populiarios 1950-1960 m. Dabar jos kabinamos 9,18,36 takelių ir naudojamos didelių kompiuterių duomenų apdorojimo procesuose, serverių, asmeninių kompiuterių – atsarginėms kopijoms, istoriniams failams saugoti ir duomenims transportuoti. Kompiuterių magnetinės juostos, kaip ir vaizdajuostės, yra lanksčios plastmasinės juostos, padengtos feromagnetinėmis medžiagomis. Juostos būna įvairių dydžių ir formų : ritės, magnetinių juostų kasetėse – magnetiniuose juostiniuose kaupikliuose. Pirmos magnetinės juostos buvo labai plačios – colio (24,linijinis būdas – įprastas duomenų įrašymo būdas, kai duomenys įrašomi bitas po bito tiesiomis lygiagrečiomis linijomis. Daug pažangesnis spiralinis būdas, kai duomenys įrašomi lygiagrečiomis linijomis, tačiau jos yra pasvirusios tam tikru kampu, Eina išstrigai. Šis įrašymo būdas leidžia sutalpinti žymiai daugiau duomenų.

šiuo metu daugiausia naudojamos ne pačios magnetinės juostos, bet magnetinių juostų kasetės – magnetiniai juostiniai kaupikliai, kuriuose duomenys įrašomi spiraliniu būdu. Jos yra įvairių dydžių, formos ir talpos. Magnetinių juostų kasetes – kaupiklius gamina daug kompanijų: aiwa, exabyte, seagate, sony ir kt.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2010 m.
  • 11 puslapių (2275 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Atminties įrenginiai. Klasės ir rūšys
    10 - 1 balsai (-ų)
Atminties įrenginiai. Klasės ir rūšys. (2010 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/atminties-irenginiai-klases-ir-rusys.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 20:16
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo