Atminties įrenginiai


Įvadas. Atminties įrenginių skirstymas. Vidinės atminties įrenginiai. Atminties įrenginių charakteristikos. Atminties įrenginiuose naudojamos technologijos. Puslaidininkiniai. Magnetiniai. Optiniai. Popieriniai. Kiti. Flash kortos. Kompaktinė plokštelė. Kietasis diskas. Bibliography.

Laikas, reigalingas pasiekti tam tikrą vieta atmintyje. Matavimo vienetas yra nanosekundė vidinės atminties įrenginiams ir milisekundė išorinės atminties įrenginiams. Taip pat galima išskirti nuskaitymo ir įrašymo uždelstumą bei minimalų, maksimalų ir vidutinį uždelstumą.

Tempas, per kurį informacija gali būti nuskaityta iš atminties ar įrašyta į atmintį. Kompiuterių duomenų saugijomui naudojamas terminas megabaitas per sekundę arba MB/s, tačiau gali būti panaudotas ir terminas - bitas per sekundę.

Magnetinės atminties saugojimui naudojama įvairūs magnetizavimo raštai ant magnetiškai padengto paviršiaus. Magnetinė atmintis yra išliekamoji. Informacija pasiekiama naudojant vieną ar daugiau nuskaitymo/įrašymo galvučių. Galvutė pasiekia tiek tam tikrą magnetinio paviršiaus plotą, todel norint pasiekti kitas paviršiaus vietas, reikia galvutę perstumti. Šiuolaikiniuose kompiuteriuose, magnetinė atmintis yra šiose formose:

Pirmuosiuose kompiuteriuose magnetinė atmintis buvo taip pat naudojama vidinės atminties saugojimui. Šiandien magnetinė juostelė naudojama tik išorinės atminties saugojimui.

Optinė laikmena, dažniausiai optinis diskas, saugo informaciją apvalaus disko paviršiaus nelygumuose ir skaito informaciją apšviečiant paviršių lazeriniu diodu ir apdorojant atspindį. Optinio disko atmintis nėra laikina. Paviršiau nelygumai gali būti nekintantys (įrašoma vieną kartą) arba kintantys (daugkartinio įrašymo). Dažniausiai naudojamos optinės laikmenos formos:

Ultra Density Optical arba UDO panašios talpos į BD-R ar BD-RE, lėtai įrašomas, greit nuskaitomas optinis diskas.

Popierinis atminties saugojimas, dažniausiai skylučių popierinėse kortelėlse formoje, buvo ilgai naudojama informacijai, automatiniams procesams, saugoti kol dar nebuvo tam skirtų kompiuterių. Informacija buvo įrašoma išmušant skylutes popieriuje ir nuskaitoma mechaniniu būdu bandant sužinoti ar tam tikra vieta buvo vientisa ar joje yra skylė. Keletas technologijų leidžia žmonės palikti žymes popieriuje, kurios lengvai nuskaitomos mašinų - tai dažniausiai naudojama rinkėjų balsų tabuliavimui. Brūkšninis kodas leido bet kokiam objektui, kuris yra parduodamas, turėti informaciją, kurią gali nuskaityti kompiuteris.

Selectron vamzdelis naudojo didelį vakuuminį vamzdelį informacijai saugoti. Šie vidinės atminties įrenginiai buvo nepopuliarūs, nes brangiai kainavo ir buvo nepastovūs.

tai optinė informacijos saugojimo laikmena sudaryta iš ilgų bei siaurų plastiko juostų ant kurių įvairiais raštais gali būti įrašoma bei nuskaitoma informacija. Technologija panaši į kino juostelės ir optinio disko, tačiau ji nėra suderinama su nei viena iš jų. Ji buvo kurta norint sukurti didesnės talpos informacijos saugojimo technologiją nei tai leidžia magnetinė juostelė ar optinis diskas.

  • Microsoft Word 283 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2482 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tekila
  • Atminties įrenginiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Atminties įrenginiai. (2015 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/atminties-irenginiai.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 16:01
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo