Atminties procesai


Įvadas. Atmintis. Kaip veikia atmintis? Psichologai, tyrinėdami atminti, ieško atsakymu į daugeli klausimų. Atminties samprata. Bandymai. Pagrindiniai atminties procesai. Užmaršumo priežastys. Atminties prastėjimo priežastys ir atminties sutrikimų požymiai. Individualūs atminties skirtumai. Atminties - asmenybės savybės - ypatumai. Atminties gerinimo priemonės. Atminties gerinimo patarimai. Išvados.

Imkitės mokytis naujų dalykų ir naujų kalbų, kad padidintumėte bazinės atminties galimybes.

Kreipkite dėmesį į sapnus, kruopščiai tikrinkite atminties vaizdus, kuriuos manėte jau „negrįžtamai pamiršę“.

Kartkartėmis sugrąžinkite atmintį į ankstesnį gyvenimo laikotarpį ir ištirkite visus tuometinio gyvenimo epizodus.

Rašykite dienoraštį pasitelkę vaizdinių žodžius, piešinius, kiek galima daugiau spalvų ir atminties žemėlapius.

Taikykite specialias atminties sistemas ir specialias įsiminimo sistemos schemas savo malonumui, pratyboms ir atminčiai lavinti.

Mokymosi laiką sutvarkykite taip, kad maksimaliai išnaudotumėte mokymosi pradžios ir pabaigos efektą ir išvengtumėte didesnio atminties kritimo mokymosi viduryje.

Kaip galima dažniau pasitelkite dešiniojo smegenų pusrutulio žievės funkcijas, nes šis pusrutulis skatina vaizdus ir spalvas, padedančius geriau įsiminti.

Stenkitės viską kaip galima geriau matyti ir justi, nes kuo daugiau detalių įsiminsite, tuo didesnės galimybės bus atsiminti vėliau.

  • Microsoft Word 1169 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (3363 žodžiai)
  • Karina
  • Atminties procesai
    10 - 5 balsai (-ų)
Atminties procesai. (2015 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/atminties-procesai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 23:50
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo