Atminties reikšmė mano profesinės veiklos efektyvumui


Įvadas. Atminties apibūdinimas. Atminties rūšys. Atminties gerinimo (įsiminimą lengvinančios) priemonės. Išvados. Literatūra.

Žmogus turi vaizdinių, rodo, jog mūsų suvokimai smegenų žievėje palieka kažkokius pėdsakus, kurie išsilaiko ilgiau ar trumpiau. Tą patį reikia pasakyti ir apie mūsų mintis bei jausmus. Anksčiau patirtų dalykų įsiminimas, išlaikymas ir atgaminimas arba atpažinimas vadinamas atmintimi. Jeigu žmonės negalėtų išlaikyti ir atgaminti to, kas buvo patirta, tai visiškai negalėtų vystytis jų protas, įgyti žinių ir jų intelektinis lygis būtų visą laiką toks, kaip naujagimio. Todėl kiekvieno žmogaus uždavinys yra turtinti savo atmintį.

Darbo objektas: atminties reikšmė. Darbo tikslas: nustatyti atminties reikšmės mano profesinės veiklos efektyvumui. Įsiminimo metu patyrimo medžiaga yra transformuojama į tokią formą (nervinius impulsus), kurioje galėtų būti saugoma atmintyje ir jau transformuota padedama į atmintį. Nuo įsiminimo labai priklauso atgaminamos medžiagos kiekis ir kokybė. Įsiminimas gali vykti informaciją užfiksuojant betarpiškai, bei į pagalbą pasitelkiant įvairias pagalbines, įsiminimą lengvinančias priemones. Pagal įsiminimo procesų vietą veiklos struktūroje, įsiminimas yra skirstomas į valingą ir nevalingą įsiminimą. Valingas įsiminimas vyksta, kai žmogus tikslingai, pasitelkęs mąstymą, dėmesį, valios pastangas, stengiasi įsiminti įvairius stimulus, įvykius, vaizdus, mintis, judesius. Nevalingai įsimenama tada, kai neturima tikslo įsiminti kokią nors medžiagą ir atmintis atlieka kitiems objektams skirtas operacijas.

Saugojimas atmintyje – tai suvoktos informacijos ilgai trunkantis laikymas. Informacijos saugojimas atmintyje daugiausiai priklauso nuo to, kokiu būdu medžiaga buvo įsiminta ir kokiais būdais stengiamasi neužmiršti.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1327 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Atminties reikšmė mano profesinės veiklos efektyvumui
    10 - 1 balsai (-ų)
Atminties reikšmė mano profesinės veiklos efektyvumui. (2012 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/atminties-reiksme-mano-profesines-veiklos-efektyvumui.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 22:20
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo