Atminties savybių tyrimas


Atminties savybių tyrimas. Darbo tikslas. Metodika tiriamoji. Instrukcija tiriamajam. Darbo eiga. Duomenų apdorojimas. Rezultatai ir jų aptarimas.

Darbo tikslas - patikrinti H. Ebinhauso „kraštų efekto“ teoriją, patikrinti ar egzistuoja dvi nepriklausomos atmintys: panaikinti „pirmumo efektą“ ir „naujumo efektą“.

Instrukcija tiriamajam: kompiuterio vaizduoklyje rodoma skaičių seka. Skaičių seką reikia atsiminti. Klaviatūros pagalba įvesti atsimintų skaičių seką ir paspausti „Enter“. Eksperimento rezultatus rekomenduojama pasižymėti užrašuose.

Darbo eiga: tyrimas susideda iš trijų etapų.

1 etapas - kraštų efekto kreivės gavimas.

Pradėjus tyrimą ekrane parodomi 12 skaitmenų, kuriuos tiriamoji turi įsiminti ir įvesti į specialų lauką prisimintą skaitmenų seką. Patvirtinus prisimintą seką ekrane parodoma kurios pozicijos atsimintos teisingai (žymima žalio spalvos „+” ženklu), o kurios ne (žymima raudonos spalvos „0“ ženklu). Gauti rezultatai užrašomi. Analogiškai atliekama 30 bandymų.

2 etapas – pirmumo (kreivės pradžios) efekto naikinimas.

Programos nustatymai paliekami tokie patys, kaip ir pirmame etape, tik pagreitinamas skaičių rodymo laikas, t.y. sutrumpinama rodymo pauzės trukmė. Tiriamoji atlieka tokius pat veiksmus kaip ir pirmame etape 30 kartų ir fiksuoja gautus rezultatus.

3 etapas – naujumo (kreivės galo) efekto naikinimas. Programos nustatymai paliekami tokie patys, kaip ir pirmame etape, tik papildomai nustatomas sprendimo laikas. Per tą laiką ekrane rodomas specialus paveikslėlis – besisukantis vilkelis. Tiriamoji tuo metu turi skaičiuoti vilkelio apsisukimų skaičių. Pasibaigus vilkelio sukimuisi, tiriamoji turi atsiminti ir suvesti matytą seką iš atminties. Gauti rezultatai užrašomi. Analogiškai atliekama 30 bandymų.

  • Microsoft Word 71 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (1073 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilona
  • Atminties savybių tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atminties savybių tyrimas. (2015 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/atminties-savybiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 12:26
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo