Atmintinė skyrybos klaidų taisymui


Atmintinė skyrybos klaidų taisymui vientisinis sakinys. Išplėstinis dalyvinis ar būdvardinis paž. po PŽ. Priedėlis po PŽ Aiškinamosios sak. dalys **. Išplėstinis priedėlis po PŽ Keli pažyminiai / priedėliai po PŽ. Įterpinys , įspraudas. Sudėtinis sakinys Prasideda šalutinis sak. Baigiasi šalut. sak. Vienarūšiai šalut. sak. Sujungiamieji jungtukai. Tiesioginė kalba , citatos. Nemotyvuoti skyrybos ženklai. Lyginamieji posakiai užtektų mėlyno ir raudono. Gali būti išskiriama arba neišskiriama. Tokios pat. Priminimas. privalu išskirti. Aiškinamąją sak. dalį **. Palyginamasis įterpinys.


Aiškinamosios sak. dalys** išskiriamos kartu su jung. žodžiais ypač, kaip ir, būtent, tai yra... Pvz.: Žmogaus pašaukimas yra tiktai vienas, būtent dieviškasis. Po vidų, kaip ir po lauką , bėgiojo vaikai.

Keli pažyminiai / priedėliai po PŽ

Praleista tarinio jungtis / tarp veiksnio ir tarinio nerašomas kablelis

Praleista numanoma sakinio dalis (ypač – pasikartojančioje konstrukcijoje) / praleidimas

Gali būti išskiriama arba neišskiriama: iš esmės, iš principo, iš tiesų, iš tikro, iš tikrųjų, iš viso; anaiptol, apskritai, greičiausiai, paprastai, paprasčiau, veikiausiai, tikriau, tikriausiai; antai, atseit, berods, būtent, galbūt, mat, rasit, taigi, turbūt; esą, galų gale, geriau, kaip tyčia, lyg tyčia, konkrečiai (-iau), pagaliau, palyginti, savo ruožtu, šiukštu, tiksliau...

Vienarūšiai šalut. sak. (įvairūs jungimo būdai, pvz.: Norėtųsi, kad visi gražiai sutartų ir kad niekas nekariautų, ir kad nebūtų teroristų.)

I laipsnio sak. atskirtas nuo II laipsnio šalut. sakinio

Sudėtinio sujung. sak.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (719 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aivaras
  • Atmintinė skyrybos klaidų taisymui
    10 - 7 balsai (-ų)
Atmintinė skyrybos klaidų taisymui. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/atmintine-skyrybos-klaidu-taisymui.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:32
×