Atmintis Atminties teorijos Fiziologiniai atminties pagrindai


Įvadas. Atminties modelis. Atminties sutrikimai. Atminties teorijos. Rekomendacijos. Literatūra ir šaltiniai.

Atmintis – tai apibūdinimas kuris siejamas su trumpalaikė ir ilgalaikė atmintimi. Visa tai sudaro atminties mechanizmas. Atmintis tai toks psichinis momentas kuris dažniausiai informacija gperteikia iš aplinkos ir geriausiai įsimenama, išlaikoma ir atgaminama. Atminties turinį sudaro kitais pažintiniais procesais tai gauta informacija : pojūčiais, vaizdiniais, sąvokos ir išgyvenimai. Atmintis skiriama dviem punktais trumpalaikė atmintis ir ilgalaikė atmintis. Taip pat galima išskirti ir sensorinę (juntamąją atmintį) kol energija dirgina juntamuosius neuronų receptorius. Juntamosios atminti papildo ir girdimoji ir vizualine, kuri tuoj pat keliauja į trumpąją atmintį. Šios apimties atmintis yra septyni plius minus du vienetetai informacijos. Dėka trumposios atminties pakartojimų, susidaro asociacijos ryšiai tarp įsimenamosios ir jau atmintyje saugomos informacijos.

Dėja atminties mechanizmas nėra aiškus. Teigiama kad tai neuronuose vykstantys pokyčiai, kurių metu sintezijuojamas specifinis baltymas, kuris vėliau reaguoja į panašų dirginimą.

naujumo, dirgiklių kontrasto ir suvokiančiojo būsenos. Valingo įsiminimo atveju dėmesį į objektą sutelkti padeda uždavinio reikšmingumas, žmogaus interesai, veiklos organizavimo ypatumai ir individualūs veiksniai. Valingas įsiminimas gali vykti mechaniškai kartojant informaciją, arba pasitelkus mąstymą – ieškant prasmės informacijoje ir naują informaciją siejant su jau turima.

Žmogaus atmintis natūraliai blogėja su amžiumi. Žmogus vis sunkiau įsimena naują gautą informaciją, prisimena ankstesnius įvykius, sunkiau oreantuojasi aplinkoje. Visa tai natūralaus senėjimo proceso reiškiniai.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1307 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domantas
  • Atmintis Atminties teorijos Fiziologiniai atminties pagrindai
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atmintis Atminties teorijos Fiziologiniai atminties pagrindai. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/atmintis-atminties-teorijos-fiziologiniai-atminties-pagrindai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 11:22
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo