Atmintis ir atminties lavinimo metodikos


Psichologijos referatas. Įvadas. Atminties, kaip psichikos proceso, ypatumai. Aktualiausi atminties lavinimo metodai. Išvados. Literatūra.


Atmintis yra proto žinių saugykla. Pasak Cicerono, atmintis yra visų dalykų saugykla ir sergėtoja. Psichologui atmintis- bet koks ženklas, kad tai, kas buvo išmokta, išliko[2].

Atmintis – tai informacijos apdorojimas, ilgas išlaikymas to, kas įsiminta. Atmintis yra labai svarbi asmenybės vientisumo išlaikymo sąlyga. Kadangi sutrikus atminčiai, asmenybė suskyla, irsta žmogaus ryšiai su aplinka, jo veiksmai darosi padriki.

Mes negalime įsivaizduoti savo gyvenimo be atminties. Tada negalėtumėme mėgautis buvusiomis džiaugsmingomis akimirkomis, nesijaustumėme kalti ir nesikamuotume dėl skausmingų atsiminimų. Kiekvienas mirksnis būtų naujas gaivus potyris. Nepažinotumėme nė vieno žmogaus, bet koks darbas būtų naujas, kiekviena kalba svetima. Žmonių atmintis tokia įspūdinga ir veikia taip sklandžiai, kad daugelis net nesuvokia to, kad kiekvienas jų pasakytas ir kiekvienas išgirstas žodis apdorojamas, įsimenamas, tiksliai atpažįstamas ir išsaugomas atitinkamame kontekste[2]. Smulkūs atsitiktiniai dalykai, kuriuos pamirštame, tai tik mažos dalelės dideliame atminties vandenyne. Kalbant apie atmintį, iškyla daug klausimų: Kodėl mes galime prisiminti dalykus, apie kuriuos metų metais nesame galvoję, o pamirštame prieš minutę matyto žmogaus vardą? Kaip mūsų smegenyse saugomi atsiminimai? Ar yra būdų kaip pagerinti savo atmintį?

Mūsų tikslas: apžvelgti literatūroje analizuotus atminties ypatumus ir aktualiausius atminties lavinimo aspektus.

Uždaviniai: 1. Paanalizuoti atminties, kaip psichikos proceso, ypatumus.

2. Išryškinti aktualiausius atminties lavinimo metodus.

  • Psichologija Referatai
  • 2014 m.
  • Gintare
  • 12 puslapių (3791 žodis)
  • Psichologijos referatai
  • Microsoft Word 32 KB
  • Atmintis ir atminties lavinimo metodikos
    10 - 2 balsai (-ų)
Atmintis ir atminties lavinimo metodikos. (2014 m. Rugsėjo 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/atmintis-ir-atminties-lavinimo-metodikos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:22